Suchý, Forman i Bohdalová - Česká televize ve Varech uctí legendy
Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 26.06.2019
Čtyři světové a dvě české premiéry včetně jednoho snímku v hlavní soutěži – to je bilance koprodukčních filmů České televize na letošním festivalu v Karlových Varech. Besedy s tvůrci a herci z filmového i televizního plátna již tradičně, po celou dobu konání festivalu, nabídne Dům České televize na Divadelním náměstí. Slavnostně jej otevře v pátek 28. června v 16 hodin Jiřina Bohdalová, hvězda letošní znělky.


V hlavní soutěži se na čtyřiapadesátém ročníku festivalu představí snímek z koprodukce České televize Budiž světlo. Drama o síle a křehkosti rodinných vztahů uvedou režisér Marko Škop a herec Milan Ondrík.

Festivaloví diváci se mohou těšit také na roadmovie Staříci s Jiřím Schmitzerem a Ladislavem Mrkvičkou v hlavních rolích, dokumentární snímek Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejna Forman vs. Forman s unikátními záběry ze života oscarového režiséra Miloše Formana či dokument Olgy Sommerové Jiří Suchý – Lehce s životem se prát o legendě české kulturní scény, která ovlivnila několik generací.

Koprodukční snímky České televize doplní také komedie Letní hokej, studentský film Hra a třeba i projekce nového psychologického dramatu Klec, v němž letos zazářila hlavní hvězda festivalové znělky, herečka Jiřina Bohdalová. Ta o svém novém filmu bude besedovat společně s režisérem Jiřím Strachem v Domě České televize, a to ve čtvrtek 4. července.

Bohatý devítidenní program Domu ČT s více než třicítkou diskuzí a setkání s tvůrci a herci, doplní také autogramiády, koncerty pod širým nebem a oblíbené projekce Večerníčků. Připraven je speciální dopolední i odpolední program pro děti, o který se postarají tanečníci StarDance Alice Stodůlková a Jan Onder. Chybět nebude ani foto studio ČT :D a výtvarné dílny.

Ve večerních hodinách přijdou na řadu hudební vystoupení – představí se kapely Prago Union, The Atavists, Sunflower Caravan, I Love You Honey Bunny či hudebník Jiří Schmitzer.

Největšímu tuzemskému filmovému festivalu věnuje Česká televize tradičně prostor také na obrazovce. „Letos poprvé z Karlových Varů odvysíláme i mimořádnou Devadesátku s podtitulem Bez cenzury, která se třicet let po listopadové revoluci ohlédne za proměnou české a československé kinematografie,“ říká za zpravodajství ČT hlavní dramaturgyně Jana Záhorková. „Hosty speciálního vydání budou Filip Renč, Anna Geislerová, Irena Pavlásková a Vít Klusák. Moderátorem bude Jiří Svoboda,“ dodává.

Diváci nebudou ochuzeni ani o příjezd hvězd na červený koberec a přenos ze závěrečného udílení cen. Dění na festivalu budou každý den pokrývat tradiční Festivalové vteřiny s Markem Ebenem i další pořady na programech ČT1 a ČT24 – od ranního Studia 6 až po půlnoční zprávy. Další zajímavosti přidají Události v kultuře, které se budou po celou dobu festivalu vysílat přímo z lázeňského města na programu ČT art.


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize, 25. 6. 2019

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/27232/suchy-forman-i-bohdalova-ceska-televize-ve-varech-ucti-legendy/