Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 08.08.2020 - 02:53:59   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Tour de France tradičně na Eurosportu

  Autor: Media:List CZ , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 05.07.2019


Komentátoři Štěpán Straka a Martin Hačecký se opět po roce těší na diváky Eurosportu a vysílání Tour de France, která odstartuje už v sobotu 6. července v Bruselu. Eurosport 1 nabídne živé přenosy všech 21 etap. Fanoušci cyklistiky se mohou těšit na přibližně 100 hodin živého vysílání.


Etapy TdF na české verzi Eurosportu budou komentovat Štěpán Straka a Martin Hačecký, kteří těží z velkých zkušeností komentování cyklistiky v posledních letech. Po každé etapě představí Eurosport magazín Tour de France Extra, v němž diváci uvidí rozhovory s cyklisty a jejich emoce brzy po dojezdu do cíle, analýzy jednotlivých etap atd.


Jak se Štěpánovi a Martinovi společně komentuje?

ŠS: „Spolupráce s Martinem je vzácná v tom, že si po tři týdny nelezeme na nervy. Ono je to ve finále to nejdůležitější. Jsme zavření v prostoru asi 3x2 metry 4 až 7 hodin denně. Víc není třeba dodávat. Profesně je Martin jako bývalý profesionál na hranici experta a komentátora, to se také hned tak nevidí. Každopádně vidí v televizi víc než ostatní.“

MH: „Je to trochu jako časovka dvojic. Na Štěpána je spoleh, vždy přijede připravený a jede dokonalé tempo, což se hodí, protože mně někdy během závodu forma kolísá. Občas mi ale etapa sedne, a to pak dokážu dát i docela dlouhou špic. Již před časem jsem říkal, že si prostě společně sedneme k televizi a povídáme si o kolech. To je samozřejmě trochu nadsázka, ale v zásadě jsem přesvědčený, že je to tak dobře.“

Komentátor Štěpán Straka má letos pro diváky Eurosportu připravené i malé překvapení. Poprvé se totiž podívá přímo do Francie, komentátorské povinnosti mu v tom v minulých letech bránily. Letos připraví divákům Eurosportu sérii reportáží, videí a postřehů přímo z místa dění.


Tzv. Grand Départ se odehraje v Bruselu na počest 50. výročí prvního vítězství Eddyho Merckxe na Tour de France. Úvodní etapa se dotkne míst, v nichž legenda světové cyklistiky vyrůstala. Ovšem Tour de France začíná na Eurosportu 1 již ve čtvrtek 4. července v 18:30 oficiálním představením všech týmů.


Nejatraktivnější bývají na TdF horské etapy. Letos si cyklisté už v prvním týdnu užijí známou Planinu krásných dívek a další vrcholy ve Vogézách, než v dalších týdnech vjedou do Pyrenejí a Alp. V Pyrenejích ve 14. etapě mají v itineráři závěrečné stoupání na proslulý Tourmalet do nadmořské výšky 2115 metrů. Ještě drastičtější budou alpské etapy, v nichž se definitivně rozhodne o vítězi:

18. etapa má 18 km před cílem Col du Galibier v nadmořské výšce 2642 metrů
19. etapa vede přes nejvyšší bod ročníku Col de l´Iseran v nadmořské výšce 2770 metrů
20. etapa končí více než 30 km dlouhým stoupáním do Val Thorens v nadmořské výšce 2365 metrů. Parádní závěr 106. ročníku!


Cíl Tour de France je opět na Avenue des Champs-Élysées v Paříži. Časovky jsou dvě, přesto časovkáře nečeká „jejich“ TdF, první je týmová a druhá kopcovitá, v níž mohou uspět i vrchaři.

Na startu TdF by neměl chybět Král české cyklistiky Roman Kreuziger.


Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
30.06.2019 • Vyberte si z pestré palety Prima ZOOM ve 27. týdnu
28.06.2019 • Zvířecí nej mořských hlubin na Discovery Channel
27.06.2019 • Elitní světový seriál v jezdeckém parkuru na obrazovkách Eurosportu
24.06.2019 • Načerpejte poznání ještě před létem na Prima ZOOM
24.06.2019 • Obhájí Čína snookerový titul? World Cup na Eurosportu od 24. června
19.06.2019 • Šermířský týden na Eurosportu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist