Jan Hirt a Petr Vakoč na Okolo Polska
Autor: Media:List CZ/Eurosport CZ , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 02.08.2019
Okolo Polska startuje v sobotu 3. srpna a na cyklisty čeká celkem sedm etap. Okolo Polska je nejbližším závodem World Tour od našich hranic. Do úvodní etapy vyrazí cyklisté z Krakovského rynku (Rynek Główny) a po 136 km se vrátí do historického centra Krakova. Po více než tisíci kilometrech končí závod 9. srpna ve vesnici Bukowina Tatrzańska, nejtěžší budou 6. a závěrečná 7. etapa v blízkosti slovenských hranic.


Cyklisté během sedmi dní pojedou přes Katovice, Zabrze, Zakopane, Tarnovské Hory i slavný solný důl Wieliczka.

Startovní listina ještě není uzavřená, na start by se měl z českých cyklistů postavit Petr Vakoč, což nám potvrdil během návštěvy redakce Eurosportu v Praze a spolukomentování úvodní etapy Tour de France. A také Jan Hirt, který bude v barvách Astany podporovat Miguela Ángela Lópeze. V pelotonu bude spousta slavných jmen světové cyklistiky včetně polské špičky, neměl by chybět Rafal Majka. Naopak Michal Kwiatkowski, který vyhrál v loňském roce před Simonem Yatesem a Thibautem Pinotem, se cítí po TdF unaven a nepojede..

Nejvíce vítězství slavila v závodě, který se jel poprvé v roce 1928, polská cyklistika. V 70. a 80. letech, kdy měl závod amatérský statut, vyhráli Poláci dokonce devatenáctkrát za sebou. V současnosti je již závod součástí kalendáře World Tour a na jeho start se letos postaví sestavy všech 18 týmů nejvyšší kategorie WT.

Polské etapy můžete sledovat na Eurosportu od 3. do 9. srpna. Začínáme v sobotu 3. srpna na programu Eurosport 1 ŽIVĚ od 18:00 hod. Komentuje Petr Nejedlý.


Cyklistický program Eurosportu po Tour de France do konce srpna:

Clasica Ciclista San Sebastian
Okolo Polska
ME
Prudential Ride London-Surray Classic
Binckbank Tour
Okolo Utahu
Arktický závod Norskem
Okolo Dánska
Tour de l´Avenir
Vuelta a España
Okolo Německa


Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ, 1. 8. 2019

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/27313/jan-hirt-a-petr-vakoc-na-okolo-polska/