US Open tradičně na Eurosportu
Autor: Media:List CZ , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 29.08.2019
Čtvrtý a poslední tenisový grandslam roku se hraje od pondělí 26. srpna do 8. září. Stejně jako v minulých letech nabídne Eurosport svým divákům z US Open až 20 hodin živého tenisového vysílání denně. Závěrečný duel US Open – finále dvouhry mužů – vysílá Eurosport 1 v neděli 8. září od 21:50 hod.


Eurosport vysílá zápasy nejen z centrálního kurtu Arthura Ashe, ale i z dalších televizních kurtů. Zápasy ze všech kurtů bude přenášet internetový přehrávač Eurosport Player.

Zápasy z US Open na Eurosportu komentují Radek Barkman, Karel Janů, Ivan Petr, Tomáš Petr, Jiří Svatoš, Michal Šíma, Michal Škorpil a Richard Vokůrka. Na našich webových stránkách budeme každý den uveřejňovat rozpis vysílaných zápasů, najdete ho zároveň i na našem facebookovém profilu.

Radek Barkman komentoval loňské finále Djoković vs del Potro, ovšem užíval si celý turnaj: „US Open je závěrečným grandslamem sezony a má nepochybně své kouzlo. Fantastické kouzlo mají zejména tzv. night session, které se někdy mohou protáhnout i do brzkých ranních hodin našeho času. To je vždy lákadlem nejen pro fanoušky, ale i pro nás komentátory. Právě zde jsou k vidění tradičně nejlepší zápasy turnaje. Z loňského roku si vzpomínám na úchvatnou bitvu Rafael Nadal – Dominik Thiem, kterou musel rozseknout až tie-break pátého setu a byl to jeden z mých největších zážitků. Favoritem je podle mě jednoznačně Novak Djoković, neboť mi přijde, že právě US Open je grandslam, kde je nejméně zranitelný a vše včetně povrchu a poměrně vysokých teplot mu tu hraje do karet. Těším se na výkony nastupující generace okolo Zvereva, Tsitsipase nebo Augera-Aliassima. Snad se někdo z nich konečně prosadí a zamíchá kartami v pozdních kolech turnaje.“

Každý den se mohou diváci těšit nejen na skvělé sportovní výkony, ale i na analýzy a rozhovory tenisového experta Eurosportu Matse Wilandera. Jeho tradiční magazín Game, Schett & Mats, v němž spolupracuje s bývalou rakouskou tenistkou Barbarou Schettovou, se bude vysílat dvakrát denně, obvykle ve 21:00 a 01:00. Eurosport se zaměří i na nekonvenční rozhovory s tenisovými legendami a nejzábavnější tenisové momenty.

US Open má před sebou 139. ročník, poprvé se hrálo už v roce 1881 na travnatých dvorcích Newport Casino. Obhájci jsou ve dvouhrách Novak Djoković a Naomi Ósaková. Hrát se bude v národním tenisovém centru Billie Jean Kingové a na tvrdém povrchu DecoTurf.


Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/27372/us-open-tradicne-na-eurosportu/