Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 29.09.2020 - 13:13:51   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Hodně nabitý 38. týden na Prima ZOOM

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 16.09.2019


Představíme vám takové osobnosti, jako jsou Stephen Hawking nebo Martyna Wojciechowska. Podíváme se na Zemi z vesmíru, odhalíme tajemství pyramid i bermudského trojúhelníku. Najdeme skryté poklady, ztracené ruské princezny a poznáte nejúžasnější přírodní divy. Dokumentární skvosty pro vás: jaké to je Na jihu Toskánska?; startuje další série oblíbeného seriálu Žena na konci světa IX; koukneme se, jak vypadá Země z vesmíru; budeme hledat Ztracené ruské princezny; oblíbené téma zpracovává seriál Pyramidy: Odhalená tajemství; čeká nás Odkrývání bermudského trojúhelníku a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

16. 9., 20.00 – Na jihu Toskánska

Městečko Massa Marittima na kopci jihozápadně od Sieny pořádá dvakrát do roka prastarou místní soutěž. Jednotlivé městské části proti sobě soutěží ve střelbě z historické kuše. Soutěž se nazývá Balestro del Girifalco a patří k jednomu z místních svátků, který láká lidi nejenom z Itálie, ale i turisty z celého světa. Národní park Maremma na jihu Toskánska není jenom přírodní rezervací, ale je i místem, kde místní pastevci, butterové, chovají svůj dobytek. Žije zde přes 500 kusů krav zdejšího historického plemene, o které se butterové, jezdci na koních, starají. Věže, které původně sloužily zdejším šlechtickým rodům, jsou dodnes využívány a ve většině z nich jsou luxusní byty. Automobilový závod Mille Miglia k Toskánsku také neodmyslitelně patří. Závod měří tisíc mil a mohou se ho zúčastnit pouze vozy, které byly vyrobeny mezi lety 1929 a 1957. S Toskánskem jsou spjata také umělecká díla, moře a klášter Monastero di Siloe, kde místní mniši zahajují svůj den v klášterní zahradě, v níž pěstují pálivé chilli papričky na prodej. Chilli papričky pak přímo v klášteře zpracovávají a jejich produkty se díky ekologickému pěstování stávají populární po celém světě. To vše je Toskánsko!


16. 9., 21.00 a 21.30 – Žena na konci světa IX (Malajsie: Rybí lidé; Mongolsko: Tanec s orly)

Martyna Wojciechowska je polská publicistka a dobrodružka. Martyna je Žena na konci světa. V devátém pokračování úspěšného cestopisného seriálu zamířila za rybími lidmi do Malajsie a zatančila si s mongolskými orly. Zavítala také do exotického Japonska, Bolívie, Pákistánu nebo Belgie. A všude se setkala s pozoruhodnými ženami, které žijí jedině na konci světa.


16. 9., 22.00 – Země z vesmíru

Vydejte se spolu s námi v celovečerním snímku na úžasnou cestu za poznáním a z unikátní vesmírné perspektivy uvidíte všechno, co oči normálně vidět nemůžou. Sledujte, jak amazonský deštný prales vdechuje nový život do naší atmosféry a proudy Jižního oceánu rozvádějí plyny po celé zeměkouli. Jak se díky bleskům rodí důležité živiny a rotující jádro Země regeneruje ochrannou vrstvu naší planety. A to vše v tak neuvěřitelných detailech, že vám z toho spadne čelist. Díky tomuto pohledu naše planeta ožívá jako nikdy předtím. Základem všeho, co uvidíte, je přelomová technika, která převádí hrubá satelitní data na fascinující fotorealistické digitální záběry. Nejmodernější satelity zachycují všechno, co se na naší planetě šustne, s mikroskopickou přesností, a dokonce můžou nahlédnout i do nitra Země. Odhalíme neviditelné a spolu s ním také křehkou rovnováhu, díky které existuje život. Naše kamera nezná žádné hranice.


17. 9., 20.00 – Ztracené ruské princezny (V zajetí zlaté klece)

Poslední ruský car Mikuláš II. Alexandrovič měl čtyři dcery. Jmenovaly se Olga, Taťána, Marie a Anastázie a byly nejčastěji fotografovanými princeznami své doby. Ale to, jak působily na veřejnosti, byla jenom zástěrka, která měla utajit, v jak zvláštním a izolovaném prostředí ve skutečnosti vyrůstaly. Po narození mladšího bratříčka Alexeje se život čtyř sester navždy změnil. Alexej trpěl životu nebezpečnou poruchou srážlivosti krve, a tak mu jejich matka, carevna Alexandra, věnovala veškerou lásku a péči. Alexandra byla posedlá tím, aby synova nemoc zůstala naprostým tajemstvím a celá rodina žila ve zlaté kleci. Děvčata málokdy opouštěla palác, měla jen velice málo přátel a neznala takřka nic z vnějšího světa. Jeden z mála lidí mimo císařskou rodinu, s kým se sestry sblížily, byl kontroverzní spirituální rádce jejich rodičů Rasputin.


17. 9., 21.00 – Pyramidy: Odhalená tajemství (Chufuova tajemná hrobka)

Jak byly vystavěny pyramidy v Egyptě? Odpověď na tuto otázku zůstává nevyřešeným tajemstvím. Mnoho ukrytých pyramid a pohřbených krypt nebylo dosud objeveno. Naštěstí mají moderní egyptologové a archeologové užitečného pomocníka. Díky leteckým a satelitním záběrům získávají cenné, nové stopy o poloze, konstrukci a vývoji těchto ikonických budov. Devět z nich nyní můžeme prozkoumat z úplně nové perspektivy: fascinující stupňovitou Džoserovu pyramidu, záhadnou Lomenou pyramidu a nedaleko stojící Červenou pyramidu, nejznámější, a přesto neméně mysteriózní trojici pyramid v Gíze, úchvatnou pyramidu v Meidumu, ikonickou Sfingu a málo známou archeologickou lokalitu Abú Rawáš. Seriál využívá digitální efekty, satelitní snímky i nejmodernější techniky letecké archeologie a rekonstruuje Egypt v takové podobě, jakou měl před 5000 lety.


17. 9., 23.00 – Zvěrolékař v jednom kole III (1. díl)

Dr. Scott Miller je milý, starostlivý, charismatický a svým pacientům bezmezně oddaný veterinář. Je také hlavním hrdinou seriálu, který se odehrává na okraji Londýna v poklidné vesničce Richmond. Právě tam stojí jeho klinika, kde je každý den opravdu hodně rušno. Ruch a shon vyvolaný pravidelnými návštěvníky udržuje dr. Scotta vždy ve střehu. Jiné návštěvy jsou nečekané a stojí skutečně za to. Rodák z Austrálie žije už deset let ve Velké Británii. A nějakou dobu se taky objevuje na televizních obrazovkách jako Zvěrolékař v jednom kole. Ve třetí sérii pečuje mimo jiné o pejska s bolavou nohou, o ježka, co potřebuje dietu, nebo se doslova sblíží s drahocenným býkem.


18. 9., 21.00 – Portugalské hory zázraků

V nejvzdálenější portugalské provincii Trás-os-Montes, která leží v severovýchodním cípu země, stojí dvě poměrně malé hory s nesmírně bohatým přírodním dědictvím. Portugalské hory zázraků vypráví příběh o překvapivé historii tohoto zvláštního regionu. Nevynechává nic a zaměřuje se na všechno od místních lesů a geologických událostí, přes páření dravých ptáků, malého motýlího podvodníka, jedinečné rostliny a jejich masožravé příbuzné rosnatky, úžasné vodopády ale také vodní svět řek, které je napájejí, až po unikátního evropského zpěvného ptáka skorce šedého. Přijměte pozvání do portugalských hor zázraků.


19. 9., 22.00 – Největší zabijáci Afriky III (Zabijáci ze zálohy)

Pokračování mrazivě vzrušující přírodovědné mini série odhaluje deset největších zabijáků Afriky ve všech velikostech od mikroskopické až po obří. Seznamte se se skutečnými terminátory, kteří se probojovali na vrchol potravního řetězce díky tomu, že se u nich vyvinuly nejhrozivější, největší a nejvíce smrtonosné zbraně od strašlivých čelistí velkého bílého žraloka až po nohu hadilova, jež dopadá na nepřátele stejně tvrdě jako železné kladivo. Ale to není všechno! Uvidíte také nejnebezpečnější africké infiltrátory. Tito po zuby ozbrojení zvláštní agenti jsou lstiví a dokážou ovládnout jakékoli prostředí od gabonských pralesů, přes etiopskou vysočinu, až po chladné vody Atlantského oceánu. Patří k nim prohnaní šimpanzi, nemilosrdně brutální hyeny skvrnité nebo dobře sehrané dravé kosatky. A jako by to nestačilo, podíváme se ještě do neuvěřitelného světa maskování, trpělivosti a absolutní preciznosti. Právě tam číhají skrytí dravci, kteří se vyhýbají odhalení až do poslední vteřiny předtím, než zasadí rozhodující, smrtící úder. Sledujte, jak se nejjedovatější kobra Afriky vkrádá do ptačího hnízda. Nechte se inspirovat leopardí rychlostí nebo krokodýlí trpělivostí. Největší zabijáci zachycení kamerou v nejtvrdších přírodních podmínkách vás zblízka seznámí se svými triky.


20. 9., 20.00 – Odkrývání bermudského trojúhelníku

Bermudský trojúhelník – jen to jméno samotné probouzí naši představivost. Podivuhodné místo v oceánu je plné tajů a záhad. Byly tady zaznamenány zvláštní jevy a události. A tak se tvůrci napínavého filmu Odkrývání bermudského trojúhelníku rozhodli pečlivě prozkoumat místní zvláštní geologické podmínky. Přidejte se k několika novým expedicím, ponořte se do hlubin a pátrejte společně s námi po vědeckém vysvětlení jednoho z největších mýtů současnosti.


20. 9., 21.00 – Lovec rybích obrů III (1. díl)

Přežije v hlubinách nelítostné amazonské džungle a najde jednu z nejnebezpečnějších ryb světa! Extrémní rybář a dobrodruh Cyril Chauquet se v novém pokračování vzrušujícího seriálu Lovec rybích obrů noří ještě hlouběji do říše tajuplných a nebezpečných podmořských potvor. Ve třetí sérii vystopuje obrovskou piraňu stříbřitou a dech beroucího elektrického úhoře, v nepřístupných argentinských bažinách se potápí s velkými kajmany a pátrá po strašidelném, neznámém tvoru v kalných vodách Mexického zálivu.


21. 9., 20.00 – Přírodní divy Země: Život na hraně (Extrémní divy)

Po celé Zemi jsou místa, která nám vyrážejí dech. Taková, jako jsou Mount Everest, Grand Canyon, Viktoriiny vodopády nebo Amazonský prales, nazýváme přírodními krásami světa. Zdá se, že jinak mají jen málo společného. Ale opak je pravdou. Každé z nich představuje obrovskou výzvu pro lidi, kteří na takových místech žijí. Vynikající seriál kombinuje fascinující záběry s napínavými příběhy lidských dramat. Odhaluje, jaké je bojovat o přežití, a dokonce vítězit na hraně tváří v tvář přírodním divům naší planety.


21. 9., 23.00 – Skryté poklady (1. díl)

Každý den se někde najde nějaký zvláštní objekt z minulosti, o kterém toho mnoho nevíme. Tým vědců proto vyrazil do světa, aby prošetřil tisíce tipů na tajuplné skryté poklady. Archeologové vůbec poprvé klepou na dveře obyčejných lidí a pátrají po důležitých kouscích naší minulosti. Vědci si nalezené předměty pečlivě prostudují, otestují je, určí jejich stáří a zjistí, co jsou zač. Některé z těchto pokladů by mohly změnit všechno, co si myslíme o minulosti, jiné určitě ne, ale někde se možná ukrývá něco, co převrátí historii vzhůru nohama.


22. 9., 22.00 – Příběh Stephena Hawkinga

Stephen Hawking byl jednou z nejznámějších osobností naší planety. Mezi vědci měl pověst superhvězdy. Ale koho ve skutečnosti skrývala dobře známá image absolutní ikony? V tomto jedinečném celovečerním filmu nahlédneme do osobního života Stephena Hawkinga. Poznejte muže, jehož mysl dalece přesahovala vše, co je běžné, ale který byl zároveň uvězněný v těle takřka neschopném pohybu. Nenechte si ujít kompletní příběh jednoho z nejpozoruhodnějších mozků moderní doby.

Poznávejte svět s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.


Premiérové bloky: 20.00–22.00 22.00–24.00

Pondělí Cestovatelé a dobrodruzi Tajemství Země a vesmíru
Úterý Po stopách historie Zvířata a my
Středa Fascinující příroda Drsný svět
Čtvrtek Zaostřeno na války Volání divočiny
Pátek Úžasné oceány Záhady a konspirace
Sobota Úchvatná říše zvířat Příběhy civilizací
Neděle Život naostro Zázraky vědy a techniky


Celý týden:

0:00 Historie a poznání
02.00 Příroda a dobrodružství
04:00 Historie a poznání
06:00 Příroda a dobrodružství
08:00 Historie a poznání
10:00 Příroda a dobrodružství
12:00 Historie a poznání
14:00 Příroda a dobrodružství
16:00 Historie a poznání
18:00 Příroda a dobrodružství


S využitím zdroje: Mgr. Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 15. 9. 2019


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
17.09.2019 • Štartujú hokejové hody - slovenská Tipsport Liga mieri na televízne stanice Sport1 a Sport2
16.09.2019 • Laver Cup na Eurosportu
14.09.2019 • Na Sport1 a Sport2 prichádza jedna z najlepších hokejových líg sveta, švédska SHL
13.09.2019 • Populární Kouzelný pes Vafle se vrací na obrazovky Minimaxu v druhé sérii
08.09.2019 • Prima ZOOM vás chce uchvátit i tento týden
06.09.2019 • Mistrovství Evropy družstev ve stolním tenisu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist