RTVS predstavila v Cannes svoje novinky a dohodla nákup špičkových seriálov a dokumentov
Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 24.10.2019
S aktuálnymi novinkami zo svojej produkcie sa RTVS prezentovala na nedávnom televíznom veľtrhu MIPCOM vo francúzskom Cannes. Z vlastnej hranej tvorby predstavila televíznu drámu Nero a Seneca, vianočnú rozprávku Čarovný kamienok a dokument Volanie.


Televíznu drámu Nero a Seneca, ktorá vychádza z divadelnej hry Edvarda Radzinského, uvidia diváci v premiére na Jednotke 10. novembra o 20:30. RTVS tak ako každý rok natočila novú vianočnú rozprávku. Poľská PLUS TV, ktorá kúpila všetky predchádzajúce rozprávky z dielne RTVS, má záujem aj o licenciu na vysielanie Čarovného kamienka. O celovečerný dokumentárny film Volanie, zachytávajúci neopakovateľnú duchovnú atmosféru a mystiku pravoslávneho kláštora Počájivská lávra, prejavila záujem Česká televízia, katolícka televízia z Južnej Kórey a distribútor vo Francúzsku. Dokument sa v slovenských kinách objaví 31. októbra.

Veľký úspech dlhodobo v Cannes zaznamenávajú animované večerníčky RTVS Mimi a Líza, Websterovci, Drobci a Tresky plesky. Tentokrát zaujali vysielateľov v Japonsku a v Južnej Amerike.

Televízny veľtrh je zároveň priestorom na uzatváranie kontraktov na nákup kvalitných seriálov, filmov či dokumentov. Diváci RTVS sa tak na budúci rok môžu tešiť na špičkové dokumentárne seriály z produkcie BBC, ako sú Dynastie, Serengeti, Sedem svetov, jedna planéta, Zem z vesmíru, na najnovšie spracovanie literárnych adaptácií Bedárov a nedokončenej novely Sandition od Jane Austenovej.

Rovnako sa v budúcom roku na obrazovkách RTVS objaví tínedžerský tanečný seriál z prostredia Parížskej opery - Nájdi ma v Paríži, pokračovanie úspešného seriálu Doktor z hôr - nové osudy, 2. séria seriálu Skôr než zomrieme a nový dramatický seriál Horskí záchranári. RTVS sa podarilo získať 3. sériu úspešného seriálového hitu Príbeh služobníčky a nové spracovanie kultového seriálu Anna zo Zeleného domu.

Diváci tiež uvidia kolekciu filmov režiséra Feliniho k 100. výročiu jeho narodenia, nové tituly z úspešných Najkrajších rozprávok, detský seriálový hit Operácia Ouch a na budúcoročnú jeseň ich čaká 3. séria výpravného historického seriálu Katarína Veľká.


Bratislava 23. október 2019, Rozhlas a televízia Slovenska

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/27551/rtvs-predstavila-v-cannes-svoje-novinky-a-dohodla-nakup-spickovych-serialov-a-dokumentov/