Úder proti pirátství placené televize: Sky Deutschland aktivuje unikátní párování
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 01.11.2019
Poskytovatel placené televize Sky Deutschland chce novým opatřením zabránit, aby piráti jejich programy šířili na ilegálních streamingových internetových portálech. Pomocí tzv. unikátního párování (Unique Pairing) bude přijímací přístroj pevně spojen s příslušnou přístupovou kartou a následně už nebude fungovat v třetích přístrojích, které nepochází od operátora Sky. Tuto mezeru dosud využívali piráti.


Opatření však také znamená, že platící, legální klienti nemohou využívat žádný třetí přístroj, nýbrž už jen boxy Sky a modul Sky CI+.

Poskytovatel Sky Deutschland potvrdil serveru Infosat/InfoDigital aktivaci unikátního párování. „Sky se spoléhá při šíření vysílaného signálu na zabezpečenou a perspektivní techniku. K dalšímu zvýšení našeho standardu zabezpečení a k dodržení licenčních zadání byly v minulých týdnech provedeny technické změny", řekl mluvčí Sky.

„Předpoklad pro příjem pořadů (obsahu) Sky je proto od nynějška licencovaný přístroj Sky nové generace. Klienti, kterých se to týká a kteří dosud využívali přijímací přístroj třetího poskytovatele, byli již přímo informováni. Jim nabízíme bezplatně k zapůjčení aktuální přijímač Sky Q. Klienti, kteří přijímají nabídku Sky pomocí modulu CI+, mají možnost, to nadále využívat“, uvedl mluvčí Sky.


S využitím zdroje: Dr. Jörn Krieger, Infosat.de, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/27580/uder-proti-piratstvi-placene-televize-sky-deutschland-aktivuje-unikatni-parovani/