Vox Up dnes startuje z družice Astra 1L
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 01.12.2019
Ve středu 27. 11. 2019 zahájila nová německá privátní stanice VoxUp – verze oblíbeného kanálu pro ženy Vox - zkušební vysílání na satelitu Astra 1L na orbitální pozici 19,2° východně. Zatím se vysílá upoutávka (informační trailer), upozorňující na program, který zahájí řádné vysílání dnes, v neděli 1. 12. 2019 ve 20.15 hodin.


Využije bývalou pozici (kapacitu) švýcarských verzí RTL Schweiz (RTL Švýcarsko) a Vox Schweiz (obě ve formátu MPEG- 4, VoxUp bude vysílat v MPEG- 2), které již vysílání na transponderu ukončily. Identifikátor VoxCH se jednoduše změní na VoxUp, takže satelitní přijímač by měl mít stanici již v seznamu kanálů, popř. při novém naladění přijímače bude starý název nahrazen novým a program by neměl být uložen na konec seznamu kanálů.

Satelitní vysílání ve vysokém rozlišení v HD Plus není nyní plánováno, uvedl pro server Digital Fernsehen zástupce platformy HD Plus. V německých kabelových sítích Vodafone a Unitymedia také bude kanál VoxUp šířen (Unitymedia na kanálové pozici 511). Klient si stanici bude moci vyhledat dálkovým ovladačem televizoru nejpozději v den zahájení řádného vysílání (manuálně nebo cíleným abecedním vyhledáváním).

I v síti MagentaTV společnosti Telekom bude kanál VoxUp zastoupen stejně jako verze s vysokým rozlišením VoxUp HD. Dnes, 1. 12. 2019 při zahájení vysílání, si jej musí klient vyhledat pomocí dálkového ovladače a popř. uložit do seznamu oblíbených kanálů.


Parametry příjmu Vox Up:

satelit: Astra 1L
orbitální pozice: 19,2° východně
transponder: č. 1091
kmitočet: 12,226 GHz
polarizace: horizontální
Symbol Rate: 27500 kSymb/s
FEC: 3/4
Service ID: 28820
kód: volné (FTA) vysílání


S využitím zdroje: Florian Pötzsch, Digitalfernsehen.de, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/27662/vox-up-dnes-startuje-z-druzice-astra-1l/