Nový seriál Hniezdo na obrazovkách Jednotky už od 12. januára
Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 05.01.2020
Nedeľný primetime bude na Jednotke od 12. januára patriť novému pôvodnému seriálu RTVS. Hniezdo sľubuje emócie, napätie, manželský život v celej jeho pestrosti, ale aj kriminálnu zápletku. Predstavia sa v ňom poprední slovenskí herci, ale aj úplní neherci. Jedna z hlavných úloh totiž patrí novorodencovi, ktorý skomplikuje životy jednotlivým aktérom.


Diváci sa v seriáli Hniezdo môžu tešiť na Soňu Norisovú, Alexandra Bártu, Mariána Mitaša či Andreu Karnasovú, Zuzanu Šebovú, Mareka Geišberga, Paľa Višňovskéh a Zuzanu Frenglovú.

V postave novorodenca sa predstavilo viacero malých nehercov. Príbeh seriálu sa odohráva počas šiestich týždňov, natáčanie však trvalo od leta do jesene. Postupne sa tak v úlohe novonarodeniatka vystriedalo až 15 detí, z toho jedny dvojičky.

Aj natáčanie na gynekologickom oddelení bolo výnimočné. „Vytipovali sme si noc a obdobie, kedy malo byť v nemocnici najmenej mamičiek a pôrodov. Nakoniec však bolo všetko inak a padol pôrodný rekord. Okrem filmového bábätka sa narodilo ďalších 6 novorodencov," spomína na natáčanie v trenčianskej nemocnici producentka RTVS Zuzana Balkóová.

Prvú časť seriálu Hniezdo odvysiela RTVS v nedeľu 12. januára 2020 o 20:30 na Jednotke.


O seriáli Hniezdo:

Pôvodný dvanásťdielny dramatický seriál Hniezdo z produkcie RTVS, má ambíciu byť sondou do príbehov a osudov ľudí, ktorí nemôžu mať deti, no ktorí túžia po deťoch, chcú si ich adoptovať, čo je dnes stále častejšie sa vyskytujúci fenomén generácie tridsiatnikov. Ale hovorí aj o tých, ktorí deti mať nechcú. Ústredný príbeh protagonistky, vzornej manželky a matky dvoch detí, ktorá sa tretieho dieťaťa vzdá pri anonymnom pôrode je hlavne príbehom o rodine. Dotýka sa však všetkých medziľudských vzťahov a problémov.

Dej sa odohráva na malom meste, v priebehu dvoch mesiacov. Rozvíja niekoľko zdanlivo samostatných príbehov, ktoré sa však prepletajú a dramaticky ovplyvňujú. Navzájom ich spája malý bezbranný novorodenec. Sú to príbehy všetkých tých, ktorí sa nejakým spôsobom zapísali, alebo sa zapíšu do jeho osobnej histórie. Rodinné linky sú úzko späté s kriminálnou linkou, ktorá odhalí závažné tajomstvo protagonistov.

Seriál Hniezdo je určený rovnako mužom aj ženám a okrem partnerských vzťahov, rieši aj ekonomické a sociálne problémy menších podnikateľov.


Bratislava 3. január 2020, Rozhlas a televízia Slovenska

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/27746/novy-serial-hniezdo-na-obrazovkach-jednotky-uz-od-12-januara/