Kabel Eins Doku HD z družice Astra 1N - pro platformu HD Plus
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 16.01.2020
Už zítra, v pátek 17. 1. 2020 zahájí vysílání Kabel Eins Doku HD v platformě HD Plus. Paket stanic HD Plus tak bude zahrnovat 24 kanálů s vysokým rozlišením (HD). Vybrané nejlepší pořady budou souběžně vysílány ve velmi vysokém rozlišení (UHD-HDR) na stanici UHD1. Díky smlouvě o distribuci bude možné nadále přijímat v rámci paketu HD Plus i stanice ProSieben HD, Sat.1 HD, Kabel Eins HD, Sixx HD, Sat.1 Gold HD a ProSieben Maxx HD.


Smlouva navíc zahrnuje nelineární šíření obsahu ve vysokém rozlišení, práva pro chytré televizory (SmartTV) a pro mobilní aplikace. Klienti platformy HD Plus pomocí funkcí (Features) - jako okamžitý restart, knihovna pořadů (Mediatheke) a aplikace pro chytré televizory - budou mít přístup k obsahu stanic ProSiebenSat.1.

Technickou základnou je pro to dlouhodobá smlouva k využívání příslušných satelitních kapacit na družici Astra 1N na orbitální pozici 19,2° východně, která umožňuje nekódované šíření stanic ve standardním rozlišení (SD), šíření stávajících stanic HD a spuštění kanálu Kabel Eins Doku HD. Mediální skupina ProSiebenSat.1 spolu s HD Plus také bude pokračovat a rozšiřovat satelitní šíření dodatečného obsahu UHD – jak bylo uvedeno i Kabel Eins Doku.

Pro klienty, kteří mají nabídku HD Plus integrovanou na novém televizoru Panasonic nebo Samsung, vysílání UHD prakticky nemohou zmeškat. U všech pořadů, které jsou souběžně vysílány v HD i v UHD, se objeví na displeji příslušný odkaz. Přechod na kanál UHD se musí potvrdit jen stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači.

Pro příjem HD stanic je třeba - vedle satelitního příjmu z družice Astra 1N - HD televizor a aktivní paket stanic HD+. Pro příjem UHD vysílání je principiálně nutná UHD televize. Kdo má UHD televizi jiné značky než Samsung nebo Panasonic, potřebuje pro příjem UHD kanálů také modul HD Plus nebo receiver HD Plus UHD.


Parametry příjmu Kabel Eins Doku HD:

satelit: Astra 1N
orbitální pozice: 19,2° východně
transponder: č. 1017
provider: HD+
kmitočet: 11,46425 GHz
polarizace: horizontální
modulace: DVB-S2/ 8PSK
norma: MPEG-4/HD
Symbol Rate: 22000 kSymb/s
FEC: 2/3
kód: Irdeto, Nagravision, Viaccess, Videoguard


S využitím zdroje: André Beyer, Digitalfernsehen.de, volně upraveno a zkráceno


 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/27783/kabel-eins-doku-hd-z-druzice-astra-1n-pro-platformu-hd-plus/