Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 15.06.2021 - 02:34:49   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Atraktívne programy TV Markíza doposiaľ vo väčšine prípadov pokorili konkurenčný prime-time seriál

  Autor: TV Markíza , e-mail: info@markiza.sk Přidané: 30.01.2020Atraktívna ponuka televízie Markíza je jednoznačne najčastejšou prvou voľbou televíznych divákov pri výbere večerného programu. Na tomto fakte sa nič nezmenilo ani v januári 2020, kedy konkurenčná TV Joj uviedla na trh svoj nový prime-time seriál Nový život.


Obľúbené programy na obrazovkách trhového lídra v rámci jedinej obchodne podstatnej cieľovej skupiny 12-54 zvíťazili nad konkurenčným seriálom vo väčšine doterajších prípadov – pokorených bolo 7 z doposiaľ odvysielaných 11 epizód. Programová štruktúra TV Markíza je šitá priamo na mieru mladším, moderným a aktívnym divákom, ktorí sú atraktívni pre cieľové skupiny drvivej väčšiny zadávateľov reklamy.

TV Markíza obsadila najvyššie priečky v rebríčku sledovanosti aj v utorok, 28. januára 2020. Najsledovanejším programom dňa sa v oboch hlavných cieľových skupinách stali večerné Televízne noviny. V jedinej obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 dosiahli výborný rating 10,6 % a trhový podiel 30,1 %. Súhrn najdôležitejších udalostí dňa si nenechalo ujsť celkovo 649-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Druhá priečka patrila v cieľovej skupine 12-54 nasledujúcej relácii Počasie, ktorá si pripísala taktiež skvelý rating 10,4 % a trhový podiel 28,9 %. Aktuálne informácie o počasí Markíza sprostredkovala 614-tisíc divákom starším ako 12 rokov.

Najsledovanejším nespravodajským programom dňa sa v oboch hlavných cieľových skupinách stal podvečerný seriálový hit Oteckovia, ktorý zároveň v rebríčku sledovanosti obsadil tretiu priečku s ratingom 9,4 % a trhovým podielom 31,8 %. Konkurenčná šou Moja mama varí lepšie ako tvoja zaznamenala na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine trhový podiel 13,8 %. Ďalšie príbehy štvorice najpopulárnejších slovenských oteckov si nenechalo ujsť 485-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Oteckovia na diaľku porazili aj konkurenčný prime-time seriál Nový život, rovnako, ako sa to podarilo tiež v priamej konkurencii vysielanej reality šou Utajený šéf. V cieľovej skupine 12-54 jej patrilo štvrté miesto v utorkovom rebríčku sledovanosti s ratingom 9,3 % a trhovým podielom 25,2 %. Nový život zaznamenal na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine podiel na trhu 20,1 %. Na to, ako si zakladateľ a spolumajiteľ siete reštaurácií Martin Šampalík počínal v koži radového zamestnanca, bolo zvedavých celkovo 459-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Čelo utorkového rebríčka sledovanosti menších staníc ovládla v cieľovej skupine 12-54 televízia Doma. Prvé miesto obsadil podvečerný premiérový seriál Nočná služba s ratingom 1,9 % a trhovým podielom 5,3 %, druhá priečka patrila večernému tureckému seriálu Moja malá princezná s ratingom 1,9 % a trhovým podielom 5,1 %.

Skupina Markíza (Markíza, Doma, Dajto) bola v utorok v obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 silným trhovým lídrom celodenne (share 30,1 %) aj v prime-time 19:00-23:00 (share 31,0 %).

(Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA)


Lukáš Kočišek, PR manažér, PR oddelenie skupiny Markíza, 29. 1. 2020


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
30.01.2020 • Může elitní žoldák začít nový život? Ukáže nový film Jana Hřebejka na ČT1
29.01.2020 • Nové pandí příběhy na Minimaxu
29.01.2020 • TV Markíza chystá k parlamentným voľbám bohatý program
29.01.2020 • Prima COOL uvede první seriál vlastní tvorby s názvem Po hlavě
28.01.2020 • Nedeľné Počasie najsledovanejším programom týždňa, Na telo s ďalším rekordom
26.01.2020 • Na zničenom cintoríne v Námestove Milan Ondrík recitoval židovskú modlitbu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist