Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 02.04.2020 - 10:15:06   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Roztomilost na Prima ZOOM

  Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 25.02.2020


Prima ZOOM vás nejen obohacuje, baví a nabízí fantastickou podívanou, ale taky hladí po duši. Tak tu pro vás máme dva roztomilé kousky. Pracovníci šimpanzí rezervace v Sierra Leone mají plné ruce práce s navracením těchto lidoopů do divoké africké přírody. Zaměřují se hlavně na práci s mláďaty, která jsou svou povahou, osobitostí a touhou objevovat až překvapivě podobná lidským dětem…


A pak vás překvapí tuleni – milovaná zvířata se zavalitými těly a velkýma laníma očima. Umějí být však agresivní i hraví, zvědaví i divocí. Poznejte život těchto predátorů, kterých existuje více než 30 druhů.


Prima ZOOM fascinuje:

26. 2., 21.10 hod. – Šimpanzí mláďata
28. 2., 20.00 hod. – Tuleni: Hraví predátoři


Šimpanzí mláďata (repríza sobota 29. 2. 16.50 hod.)

V západoafrickém státě Sierra Leone je legální zabíjet, chytat a prodávat šimpanze. Ti jsou v zemi, kterou sužuje 95% odlesnění, občanská válka a nemoc ebola, až na posledním místě. Zatímco v 70. letech 20. století tady žilo více 20 tisíc šimpanzů, dnes je to pouhých pět a půl tisíce jedinců. Těžce na ně dopadá lidská činnost. Umírají kvůli masu. Obchoduje se s nimi jako s domácími mazlíčky. Přesto tato pronásledovaná zvířata našla poslední útočiště ve skromných zbytcích pralesa. Přírodovědný film Šimpanzí mláďata odhaluje tajemství života primátů uprostřed válečné zóny. Je to fascinující a srdceryvný příběh plný intimních, chvílemi hrozivých, a někdy dokonce veselých momentů. Hluboko v deštném pralese totiž leží jediný útulek pro šimpanze v celém Sierra Leone. Právě tady probíhá dramatický závod s časem na záchranu ohroženého druhu. Sledujte, jak se daří sirotkovi jménem Jackie od chvíle, kdy se jako těžce nemocná samička šimpanze dočká záchrany, podniká první „dětské“ krůčky a najde oporu v láskyplné péči náhradní lidské matky – mámy Posseh. Připravte se na chvíle triumfu i neštěstí, sebevědomí a nejistoty, šarvátek a rozpustilosti, hádek i trucování. A sledujte, jak se šimpanzi snaží dosáhnout svého a žít v polodivokém pralese znovu jako plnohodnotná smečka. Dokument nabízí jedinečný a inspirativní pohled do světa jednoho z našich nejbližších příbuzných. Zároveň je varovným příběhem z pohledu šimpanzů, kteří musejí ze všech sil bojovat o přežití svého druhu.


Tuleni: Hraví predátoři (opakování pondělí 2. 3. 16.00 hod.)

Tuleni jsou oblíbenými a milovanými zvířaty. Mají typicky oválné tělo a velké oči. Kdo by si je nezamiloval, když vypadají tak roztomile? Ale jsou to opravdu jenom přítulné baculaté kuličky štěstí, nebo mají i jinou, odvrácenou a mnohem temnější tvář? Tuleni jsou ve skutečnosti vrcholovými predátory, dravými šelmami, tygry mořských pobřeží. A mají ničivé schopnosti. Výjimkou nejsou ani pozorování toho, jak tuleni kuželozubí zabíjejí sviňuchy obecné. Není pochyb, že tuleni jsou zvířata plná protikladů – agresivní, ale hravá; zvídavá, ale dravá. Ať už jde o jejich dobré nebo špatné stránky, jsou pro oceány nesmírně důležití. Stejně jako dravci na souši pomáhají bránit přemnožení jiných zvířat, a udržovat tak zdravý ekosystém. Pro budoucnost oceánů, a vlastně i lidstva, je nesmírně důležité, aby tuleni nevyhynuli. Podívejte se na fascinující život těchto hravých predátorů.

Dojmout se, pobavit i poučit – to vše zvládne Prima ZOOM!


Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 24. 2. 2020


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
27.02.2020 • RTVS pripravila divadelný marec s viacerými premiérami
27.02.2020 • Změní Infiltrace znovu legislativu? Obchod se soucitem si posvítí na kšefty se zvířaty
25.02.2020 • O 5 minút 12 s historickým rekordom, Hniezdo si naďalej drží prvenstvo
25.02.2020 • JOJ Group: Najsledovanejšie je spravodajstvo a politické diskusie
25.02.2020 • SuperStar naberá na sile, stala sa najsledovanejším programom celého týždňa
24.02.2020 • Show Jana Krause – 26. 2. 2020

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist