Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 11.07.2020 - 19:21:55   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Celodenné vysielanie RTVS ku koronavírusu

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 17.03.2020


RTVS informuje na celodennej ploche o vývoji situácie a najdôležitejších otázkach spojených s pandémiou koronavírusu. Najnovšie správy si diváci môžu pozrieť aj prostredníctvo sociálnych sietí na Facebookovej stránke Správy RTVS. Okrem toho RTVS pripravila nový web https://www.rtvs.sk/koronavirus, ktorý je pravidelne aktualizovaný o nové fakty a rady.


Každý deň od 7:30 do 24:00 zároveň nepretržite informuje občanov o aktuálnom dianí v súvislosti s koronavírusom prostredníctvom textových informácií (tzv. crawl) na Jednotke a Dvojke. Textové správy vysiela počas celého dňa okrem spravodajstva a programov s otvorenými titulkami.

Pravidelné spravodajstvo o 7:30, 12:00, 16:00 a 19:00 sa v pracovných dňoch rozšírilo o mimoriadne správy o 10:00 a 14:00. Ďalší sumár mimoriadnych pravidelných informácií vysiela Jednotka každý večer po hlavnom večernom programe. V ňom prináša rozhovory nielen s odborníkmi z najrôznejších oblastí, ale tiež odpovede na otázky, s ktorými sa diváci obracajú na RTVS. Diváckym otázkam sa na adekvátnej ploche venuje RTVS vo všetkých spravodajských reláciách, v diskusnej relácii Rádia Slovensko K veci a na Facebooku.

Aktuálny vývoj situácie rozoberajú tiež spravodajské relácie Rádia Slovensko, aktuálna publicistika a diskusné relácie Z prvej ruky a K veci.

O koronavíruse, ochrane pred jeho šírením a boji s ním, sa každý deň od 12:20 na Jednotke budú s odborníkmi rozprávať moderátorky Dámskeho klubu. Diváci sa napríklad dozvedia ako chrániť deti pred nákazou, ako si správne umývať ruky a dezinfikovať priestory. Moderátorky zároveň ukážu návod, ako sa doma dajú ušiť ochranné rúška.

Tému koronavírusu na dennej báze rozoberajú naživo na Dvojke o 16:20 aj moderátori denného magazínu Regina. Okrem súhrnu najaktuálnejších informácií prinesú divákom praktické rady o tom, ako zabaviť deti a učiť ich doma, vydávaní sociálnych dávok, domácej výrobe dezinfekčných prostriedkov, o zavedených opatreniach súvisiacich s daňovým priznaním. Pozrú sa tiež na možnosti a postup zamestnávateľov pre zamedzenie šírenia nákazy, ako sú pripravené mestá a obce na zabezpečenie bežného chodu, ako pracovať so seniormi a nahradiť im osobný kontakt, či na donášku potravín.

Akej veľkej hrozbe čelíme, ako sme na pandémiu pripravení, ako na ňu reagovať a čo pandémia odhalila o správaní Slovákov? Na tieto otázky budú v stredu 18. marca reagovať psychiater Aloiz Rakús a pravdepodobný minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Diskusná relácia Do kríža začína o 22:00 na Dvojke.

RTVS prináša informácie aj na online. Okrem spravodajských informácií streamuje na sociálnej sieti Facebook všetky spravodajské relácie, mimoriadne spravodajstvo a tlačové konferencie k aktuálnej situácii. Okrem toho RTVS pripravila web https://www.rtvs.sk/koronavirus, na ktorom verejnosť nájde informácie o epidémii, základné hygienické pravidlá a odkazy na relácie, ktoré sa tejto tematike venujú.


Bratislava, 16. marec 2020, Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
17.03.2020 • TV JOJ odvysiela aj ďalšie špeciálne relácie venované aktuálnej téme koronavírusu
17.03.2020 • Mimoriadne relácie o koronavíruse sa stretli s výrazným diváckym záujmom
17.03.2020 • Rádio Devín pre zrušenie kultúrnych podujatí prispôsobilo program
17.03.2020 • Vzpírali se humorem - dokument ČT připomene zlidovělé dílo dvojice Vodňanský & Skoumal
16.03.2020 • Na Primě startuje Zlatá maska
14.03.2020 • Diela povinnej literatúry počas mimoriadneho voľna na obrazovke Trojky

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist