Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 23.11.2020 - 23:47:55   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Mimoriadne relácie o koronavíruse sa stretli s výrazným diváckym záujmom

  Autor: TV Markíza , e-mail: info@markiza.sk Přidané: 17.03.2020


Vzhľadom na šíriacu sa pandémiu koronavírusu a zásadné preventívne opatrenia vyhlásené slovenskou vládou začala televízia Markíza od štvrtka, 12. marca 2020, operatívne zaraďovať do vysielania mimoriadne spravodajské relácie, ktoré sa stretli s výrazným diváckym záujmom a významne tak prispeli k informovanosti obyvateľstva.


Štvrtková mimoriadna relácia so začiatkom o 20:30 sa v oboch hlavných cieľových skupinách stala najsledovanejším programom dňa. V obchodnej cieľovej skupine 12-54 dosiahla rating 15,7 % a trhový podiel 36,2 %, pričom sa stala doposiaľ tretím najsledovanejším programom od začiatku roka 2020. Diskusiu moderátora Michala Kovačiča s premiérom Petrom Pellegrinim a ministerkou vnútra Denisou Sakovou si pozrelo celkovo 743-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

V piatok, 13. marca 2020, odvysielala TV Markíza taktiež so štartom o 20:30 druhú mimoriadnu reláciu, v ktorej moderátorka Zlatica Švajdová Puškárová rozobrala všetko aktuálne dianie súvisiace s koronavírusom s dezignovaným premiérom Igorom Matovičom, budúcim ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím a odborníkom na dane, odvody a sociálne veci Jozefom Mihálom. Opäť išlo v oboch hlavných cieľových skupinách o najsledovanejší programom dňa. V cieľovej skupine 12-54 zaznamenala rating 13,8 % a trhový podiel 30,7 %, celkovo sprostredkovala dôležité informácie 718-tisíc divákom starším ako 12 rokov.

"Ako najsledovanejšie slovenské médium si uvedomujeme našu spoločenskú zodpovednosť, operatívne sme preto zaradili do vysielania sériu mimoriadnych prime-time relácií v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom. Sme radi, že aj takto môžeme prispieť k čo najlepšiemu informovaniu verejnosti o situácii v krajine. Som hrdý na celý náš tím spravodajstva a publicistiky, ktorý v týchto náročných časoch odvádza výnimočný kus špičkovej a profesionálnej roboty," povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Ďalšiu mimoriadnu reláciu odvysielala TV Markíza v pondelok 16. marca 2020 o 21:30, po skončení seriálu Pán profesor. Moderátorka Gabriela Kajtárová divákom sprostredkovala aj informácie o tom, ako koronavírus zvládajú naše nemocnice, rodiny a firmy.

Doposiaľ najsledovanejším programom tohto roka sa v cieľovej skupine 12-54 stalo vydanie relácie Televízne noviny, ktoré TV Markíza odvysielala v sobotu, 14. marca 2020. Dosiahli rekordný tohtoročný rating 15,8 % a druhý najvyšší trhový podiel 35,9 %. Hlavnú spravodajskú reláciu TV Markíza si v sobotu nenechalo ujsť až 847-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, pričom v tejto širšej cieľovej skupine ide o druhý najsledovanejší program od začiatku roka 2020.

Prvé miesto v celoročnom rebríčku sledovanosti v rámci cieľovej skupiny 12+ nateraz obsadila nasledujúca relácia Počasie, ktorá pritiahla k obrazovkám až 855-tisíc divákov. V cieľovej skupine 12-54 išlo o piaty divácky najúspešnejší program tohto roka s ratingom 15,3 % a trhovým podielom 34,7 %.

V nedeľu, 15. marca 2020, sa najsledovanejším programom dňa v oboch hlavných cieľových skupinách stala relácia Počasie. V cieľovej skupine 12-54 išlo o doposiaľ druhý najsledovanejší program tohto roka s ratingom 15,7 % a trhovým podielom 32,9 %. Aktuálne informácie o počasí si včera pozrelo 802-tisíc divákov starších ako 12 rokov, vďaka čomu si toto vydanie pripísalo post nateraz tretieho najsledovanejšieho programu od začiatku roka 2020.

Druhé miesto v nedeľnom rebríčku sledovanosti obsadila v cieľovej skupine 12-54 hlavná spravodajská relácia Televízne noviny s druhým najvyšším tohtoročným ratingom 15,3 % a nadpriemerným trhovým podielom 31,0 %. V cieľovej skupine 12+ išlo taktiež o doposiaľ druhé najsledovanejšie tohtoročné vydanie s 772-tisíc divákmi pri obrazovkách.

Všetky svoje doterajšie rekordy od obnovenia v septembri 2018 prekonala popoludňajšia politická diskusná relácia Na telo. Špeciálne vydanie venované téme koronavírusu, v ktorom moderátor Michal Kovačič debatoval s budúcim ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím, exministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou a infektológom Vladimírom Krčmérym, dosiahlo v cieľovej skupine 12-54 absolútne rekordný rating 12,3 % a rovnako aj trhový podiel 38,9 %. Na telo si nenechalo ujsť až 730-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, čo je taktiež suverénne najvyšší počet v súčasnej ére relácie.

Vynikajúco sa darilo aj večernému piatemu kastingovému zostrihu speváckej súťaže SuperStar, ktorá v cieľovej skupine 12-54 zaznamenala doposiaľ najvyšší rating 11,8 % a trhový podiel 26,3 %. Príjemnú nedeľnú spoločnosť robila celkovo 516-tisíc divákom starším ako 12 rokov, čo je taktiež najvyšší počet od štartu aktuálneho ročníka.

(Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA)


Lukáš Kočišek, PR manažér, PR oddelenie skupiny Markíza, 17. 3. 2020


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
18.03.2020 • Polovina dětí u televizního vyučování: UčíTelka zaujala školáky i rodiče
17.03.2020 • ÓČKO TV reaguje na rušení živých vystoupení. Přináší divákům záznamy koncertů
17.03.2020 • TV JOJ odvysiela aj ďalšie špeciálne relácie venované aktuálnej téme koronavírusu
17.03.2020 • Rádio Devín pre zrušenie kultúrnych podujatí prispôsobilo program
17.03.2020 • Celodenné vysielanie RTVS ku koronavírusu
17.03.2020 • Vzpírali se humorem - dokument ČT připomene zlidovělé dílo dvojice Vodňanský & Skoumal

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist