Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 15.08.2020 - 12:13:32   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Vyberte si z široké palety dokumentů na Prima ZOOM

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 18.05.2020


Ať už chcete poznávat historii, krásy naší planety, zákoutí vesmíru, skrytá tajemství, fascinující vědu nebo jen žasnout nad roztomilými zvířaty, vždycky můžete přepnout na Prima ZOOM. Dokumentární skvosty pro vás: přírodovědný příběh Puma a já; odhalíme Tajemství šestého smyslu a Tajemství lidského čichu; čeká nás fascinující Da Vinciho šifra; užijeme si Divoký západ s Robertem Redfordem; pozor na Stoupající hladinu a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

21. 5., 20.00 hod. – Síla Hitlerovy propagandy (Rozený vládce)

Osudného dne 30. ledna 1933 se Adolf Hitler stal kancléřem Německé říše a začal budovat nový národ. Před nacisty stála jedna z posledních překážek: jak donutit běžné Němce, aby podpořili Hitlerovu vizi? Seriál odhaluje, jak se celé Německo nechalo svést na scestí nacismu. Přesvědčila je výjimečně působivá architektura, geniální technické inovace a záludná propaganda. Je neuvěřitelné, že se malé extremistické politické straně pod vedením neúspěšného malíře podařilo pobláznit celý národ. Němci podlehli všeobecnému klamu – o původním Volkswagenu jako lidovém autě pro všechny, nikdy nerealizovanému Hitlerově snu o Germanii, hlavním městě celého světa s obrovskou shromažďovací síní, která pojme 150 tisíc lidí, nebo velkoleposti berlínských olympijských her zachycených na film režisérkou Leni Riefenstahlovou novým typem kamery s možností natáčení ve 3D. Přitom se ale úplně vzdálili vlastní realitě.


22. 5., 20.00 hod. – Modrá planeta II: Ze zákulisí

Vychutnejte si, jak vznikal snad nejlepší přírodopisný dokument, jaký jste kdy viděli – vynikající dokumentární seriál Modrá planeta. Úžasná a inspirující Modrá planeta II odhaluje nečekaná nová místa, charismatické nové hrdiny i jejich neobvyklé chování.


23. 5., 20.00 hod. – Puma a já

Pumy patří k nejplašším zvířatům na světě. Někteří dokonce tvrdí, že nafilmovat pumu je těžší než zachytit na kameru irbise. Většina z nás se s pumou ve volné přírodě nikdy v životě nesetká. A ti, kteří mají to štěstí, popisují setkání jako velice prchavý zážitek – spíš jako stín než skutečnost. Jedné osudové noci se objevila přímo před zraky Caseyho Andersona v Montaně právě puma. Casey neváhal, popadl kameru a začal natáčet intimní portrét jejího života. Ponořte se do světa divoké šelmy a sledujte ji od chvíle, kdy hledá druha na páření, až po moment, kdy vrhne trojčata. Šikovná samice se přizpůsobila životu v blízkosti lidí, a dokonce nápaditě využívá opuštěnou usedlost jako ideální místo pro léčky. Sledujte, jak loví pod rouškou noci a jak krmí svá mláďata mršinami ukrytými ve staré chatce. Seznamte se s plíživým zabijákem a starostlivou matkou v jedné osobě.


24. 5., 23.00 hod. – Tajemství šestého smyslu

Nadpřirozená intuice. Síla mysli. Šestý smysl. To je tajemství, o kterém jsme odjakživa jenom fantazírovali. Kromě našich pěti dobře známých smyslů přesto zjevně existuje ještě jeden další, tajemný, který většinou všichni ignorujeme. Propriocepce nám umožňuje pohybovat se, psát a zachytit třeba letící míč. Nikdo se bez ní neobejde. Potřebujeme ji, abychom udrželi rovnováhu nebo zvládli koordinovat vlastní pohyby. Jak tento šestý smysl funguje? Jak se vyvíjel během existence člověka? Je možné si ho vytrénovat? Nenechte si ujít fascinující vědeckou studii a odhalte smysl, o kterém se ví jenom málo, v tomto jedinečném filmu. Jak funguje šestý smysl, předvedou tanečníci Yoanna Bourgeoise. Díky jejich pohybům se tajuplný, neviditelný smysl zhmotňuje přímo před našima očima. Tanečníci na hraně, zdánlivě „zmraženi“ v prostoru a čase těsně před pádem, na trampolíně nebo nestabilním pódiu zachycují všechny možnosti propriocepce s veškerou elegancí a grácií.


25. 5., 22.00 hod. – Obnažený vesmír III (Tajemství neznámého asteroidu)

Oblíbený seriál se vrací, aby znovu odhalil tajemství obnaženého vesmíru. Díky strhujícím digitálním záběrům postupně odkrývá jednu vrstvu za druhou a nahlíží hluboko do nitra planet, měsíců, černých děr, hvězd i celých galaxií plynů, minerálů, hornin, magmatu i gravitačních polí. Zkrátka obnažuje osud, původ a strukturu vesmíru. Ve třetí sérii uvidíme záhadu cizího asteroidu, dostaneme se mezi prstence Saturnu, budeme pátrat po ztracené černé díře, odhalíme temnou historii Měsíce, a ještě mnohem víc.


26. 5., 21.00 hod. – Da Vinciho šifra

Obrazy Leonarda Da Vinciho jsou i dnes stejně fascinující jako před 500 lety, kdy vznikly. A to i přesto, že na světě existuje pouze 16 pláten přisuzovaných Da Vincimu, a některá z nich jsou navíc nedokončená. Abychom porozuměli dílům Leonarda Da Vinciho, musíme se vrátit k tomu, jakým způsobem vznikala. Pomocí skic a skicářů, porovnání jednotlivých obrazů a analýzy infračervenou reflektografií – inovativní techniky, jež odkrývá kresbu pod vrstvami malby – se ve snímku Da Vinciho šifra zaměříme na mistrův talent, um i práci, význam i emoce v pozadí jeho umělecké tvorby. Da Vinciho šifra nabízí jedinečný a neokoukaný pohled na jeho malby, které jsou vynikajícím zachycením skutečnosti a dojemným svědectvím o životě stráveném snahou vystihnout svět v obrazech.


27. 5., 21.00 hod. – David Attenborough a mořský drak

Není to tak dávno, co byla na jurském pobřeží Velké Británie objevena pozoruhodná fosilie. Dvě stě miliónů let stará kost patřila obrovitému mořskému draku ichtyosaurovi. David Attenborough se nyní přidává k týmu specialistů, kteří se rozhodli oživit jedinečný příběh tohoto pravěkého zvířete. Díky špičkovým technologiím a digitálním efektům vzniká pečlivá rekonstrukce kostry a následně natolik detailní animace ichtyosaura, že nemá obdoby. Ale to není všechno! Během práce tým nečekaně narazí na záhadnou vraždu, k níž došlo před 200 milióny let. Odhalit osud zvláštního zvířete může jedině důkladné forenzní vyšetřování.


27. 5., 23.00 hod. – Divoký západ s Robertem Redfordem (Směr západ)

Divoký západ byl brutálním světem kovbojů, indiánů, desperátů a rychlých pistolníků. Země dodnes zůstává zbarvená doruda krví jejich příběhů a legend. Prohnali se tudy všichni od Jesseho Jamese přes Billyho Kida až po Butche Cassidyho a Sundance Kida. Tito muži jako první prožili americký sen a jako první pro něj také zemřeli. A kdo jiný by se tedy měl stát naším průvodcem po Divokém západě než slavný herec a znalec Robert Redford, který si Sundance Kida zahrál ve filmu? Redfordovo nadšení, znalosti a vášeň pro Divoký západ se staly základem všech osmi epizod strhujícího dobrodružného seriálu. A svou troškou přispělo i dalších osm statečných herců: Ed Harris, James Caan, Kris Kristofferson, Mark Harmon, Tom Skerrit, Tom Selleck, Burt Reynolds a Kiefer Sutherland. Západ byl před svým dobytím ovládán krvelačným gangy, které mezi sebou nemilosrdně válčily o území. Bylo to období amerických dějin, jež nemá v dějinách obdoby. Tehdy mohl kdokoli přicválat do neznáma a urvat si pro sebe všechno, co chtěl – za předpokladu, že byl kvůli tomu ochotný bojovat na život a na smrt. Divoký západ se nakonec stal tím, co ve své době definovalo americkou identitu. Ale nešlo to jen tak pro nic za nic. V zemi bez spravedlnosti dlouho vládli ti, co měli sílu a moc. Všechno se točilo kolem nenasytnosti a peněz. To, že měl někdo právo na své straně, ještě nic neznamenalo. Záleželo na jediném: kdo dokáže rychleji tasit kolty a střílet.


29. 5., 20.00 hod. – Úžasní mořští predátoři (1. díl)

V prvotřídním přírodovědném filmu uvidíte dosud neznámé záběry a získáte úplně novou perspektivu na geniální lovecké techniky dravců z mořských hloubek od keporkaků z aljašského Národního parku Galcier Bay až po dravé kosatky z Patagonie.


29. 5., 21.00 hod. – Stoupající hladina (1. díl)

Ve čtyřdílné mini sérii se fotograf a dokumentarista Kadir van Lohuizen zabývá důsledky stoupající hladiny moří. Na tom, jaký počítačový model se využije, už vlastně nezáleží, protože výsledek je vždy stejný. Během několika následujících dekád hladina moří výrazně stoupne a odhaduje se, že na konci 21. století bude průměrná hladina moří o sto centimetrů výš než dnes. V Jižní Asii a Pacifiku dojde ještě k mnohem významnějšímu navýšení. A důsledky toho pociťujeme už dnes po celém světě. Voda se navíc dotýká všech velkých problémů naší doby: klimatických změn, bezpečnosti, dostupnosti energií, chudoby, nárůstu populace, zemědělství, urbanizace a migrace. Jinými slovy, pokud nic neuděláme, utopíme se. Kadir van Lohuizen se už dříve s velkými ohlasy zabýval tím, jak vzrůstající hladinu moří ovlivní obyvatele nízko položených oblastí, jako je Velká Británie, Kiribati, americké Miami a Bangladéš. Tentokrát se vrací k lidem a místům, kteří v něm předtím zanechali hluboký dojem. Zjišťuje, co se od té doby stalo, změnilo a jaké kroky byly podniknuty ve snaze odvrátit čím dál větší hrozbu. Sleduje nezastavitelný příliv Kadirovýma očima a seznamte se se světem budoucnosti, ve kterém se naděje mísí se strachem.


30. 5., 20.00 hod. – Sněžná vlčice: Zimní příběh

Vychutnejte si okouzlující intimní příběh pozoruhodného dobrodružství, které jedna vlčice prožila cestou přes celé Alpy. V srdci Alp žije divoká vlčí smečka, kterou vede alfa vlčice se svým druhem. Během posledních deseti let společně pečují o rodinu. Stali se z nich silní, schopní a obávaní lovci. Na jaře má vrhnout další mláďata. Jenže když doje k nečekané tragické události, všechno je vzhůru nohama. Vlčice musí opustit vlastní smečku a vyrazit na těžkou a úmornou cestu přes Alpy. Musí si najít nové teritorium. Hledá nový život. Cestou vrhne šest vlčat, za která musí divoce bojovat, aby se nestala kořistí jiných dravců. Je třeba přechytračit ostatní hladové šelmy. Bude to nejtěžší úkol jejího života. Tento přírodovědný film vypráví epický příběh o souboji osamělé matky s nepříznivým osudem. Podaří se jí přežít a ochránit svá mláďata?


31. 5., 21.00 hod. – Norské domy snů I (1. díl)

Nejúspěšnější severský lifestylový pořad je o tom, že mít vlastní pěkný dům je jako mít hrad. Sympatický designér a jeho šikovný tým s láskyplnou péčí přestavují a rekonstruují staré baráky a mění je na norské domy snů. Vychutnejte si drsnou, mrazivou krásu severské přírody v kombinaci s hřejivou láskou v srdci pečlivě opečovávaných domovů. Sledujte fascinující rekonstrukce na pozadí překrásné krajiny v atmosféře tradičního venkovského života. Užijte si „Jak se staví sen“ v norském provedení.


31. 5., 23.00 hod. – Tajemství lidského čichu

Dokonce i ti největší filozofové odjakživa přehlížejí lidský čich. Je to pro ně něco příliš neotesaného, co se nehodí pro vznešenou společnost a co je podstatně podřadnější než zrak a sluch. Jenže během posledních dvaceti let si vědci postupně začali uvědomovat, co všechno naše nosy dokážou, a že čich může ovlivnit člověka mnoha zajímavými a nečekanými způsoby. Jak vnímáme pachy? Co nám sdělují? Jakým způsobem pozměňují a ovlivňují náš mozek nebo chování? Abychom našli odpovědi na tyto otázky, setkáme se s lidmi, kteří trpí ztrátou čichu. Díky tomu odhalíme, že naše nosy jsou přímo napojené na nejhlubší a nejstarší části mozku, kde vznikají pocity a kam se ukládají vzpomínky. Co více, biologům se podařilo najít čichové receptory na různých místech po vřelém lidském těle. Domnívají se, že některé pachy zastavují růst zhoubných nádorů a jiné mohou být použity k dezorientaci spermatu, a tím poskytnout spolehlivou antikoncepci. Díky vědcům ale i zástupcům parfumerií si uvědomíme, že věda o čichu je nesmírně fascinující. A to i přesto, že bádání v této oblasti teprve začalo. Nejspíše bychom se měli připravit na pár voňavých překvapení.


Poznávejte svět s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.


Premiérové bloky: 20.00–22.00 22.00–24.00

Pondělí Cestovatelé a dobrodruzi Tajemství Země a vesmíru
Úterý Po stopách historie Zvířata a my
Středa Fascinující příroda Drsný svět
Čtvrtek Zaostřeno na války Volání divočiny
Pátek Úžasné oceány Záhady a konspirace
Sobota Úchvatná říše zvířat Příběhy civilizací
Neděle Život naostro Zázraky vědy a techniky


Celý týden:

0:00 Historie a poznání
02.00 Příroda a dobrodružství
04:00 Historie a poznání
06:00 Příroda a dobrodružství
08:00 Historie a poznání
10:00 Příroda a dobrodružství
12:00 Historie a poznání
14:00 Příroda a dobrodružství
16:00 Historie a poznání
18:00 Příroda a dobrodružství


S využitím zdroje: Mgr. Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 18. 5. 2020


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
15.05.2020 • Restart sezóny - Bundesliga pokračuje už o víkendu a přímé přenosy z velkého fotbalu uvidí diváci na Telly
14.05.2020 • Epic Drama: německá Ponorka se vrací na scénu!
11.05.2020 • Telly vysílá obnovenou Bundesligu, dívat se může každý
07.05.2020 • Viasat History: Zkáza Pompejí nejznámější katastrofa starověku
03.05.2020 • Pořádná porce dokumentární zábavy na Prima ZOOM
02.05.2020 • Mimi šéf se vrací do práce a rozjíždí další byznys

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist