Světový fotbal ožívá - turecká Süper Lig se vrací na obrazovky Sport1 a Sport2
Autor: AMC/PR.Konektor , e-mail: info@prkonektor.cz Přidané: 02.06.2020
Stejně, jako se celá společnost začíná rozkoukávat, i sport se po vynucené pauze způsobené koronavirovou krizí pomalu probouzí k životu. Po dlouhých deseti týdnech se vrací také turecká nejvyšší fotbalová soutěž. Galatasaray, Fenerbahce či Besiktas. To jsou kluby, které si za dobu své existence získaly respekt a celosvětové uznání. Turecký fotbal je atraktivní, dynamický, plný nasazení a emocí. Od 12. června se opět vrátí na stanice Sport1 a Sport2.


A rozhodně se máme na co těšit. Süper Lig byla přerušena 19. března v situaci, která byla neskutečně napínavá. Trabzonspor a Basaksehir se překvapivě přetahovaly o první místo a těsně za nimi v reálném boji o titul číhal jeden z favoritů, loňský šampion, Galatasaray Istanbul. Reálnou šanci na mistrovskou trofej či lukrativní pohárové příčky mělo po 26. kole hned několik dalších klubů, včetně pátého Besiktase či sedmého Fenerbahce. Sezóna nyní naváže tam, kde byla přerušena a cesta za trofejí může pokračovat. Náboj zůstává.

Turecká liga je velmi dobře známá i českým a slovenským fanouškům. V Turecku se v posledních letech velmi slušně etablovali někteří čeští reprezentanti. Ondřej Čelůstka už má za sebou téměř pět sezón v Antalyasporu a patří ke klíčovým hráčům. David Pavelka je podobně dlouhou dobu součástí Kasimpasy. Dvě dobré sezóny odehrál v Trabzonsporu obránce Filip Novák a momentálně se svým klubem okupuje první místo celé soutěže. Pavelkovým spoluhráčem v Kasimpase je nově i Tomáš Břečka a českou enklávu doplňuje Milan Škoda v Rizesporu. Nejvýraznější slovenskou hvězdou je bezesporu Martin Škrtel působící v týmu Basaksehiru.

Kromě Čechů bude opět k vidění také celá řada tureckých reprezentantů. Národní tým čerpá převážně z domácí soutěže a hráči jako Burak Yilmaz či Ozan Tufan dávají lize výraznou tvář. Stejně tak nepřeberné množství dalších kvalitních jmen z celého světa. Senegalec M´baye Diagne dosáhl v minulé sezóně hranice 30 gólů, Vedat Muriqi pálí ostrými v dresu Fenerbahce a srbský technik Adem Ljajić zvyšuje konkurenci v záloze Besiktase. Za zmínku stojí také legendární Brazilec Robinho, talentovaný střelec Radamel Falcao či řízný bek Domagoj Vida. Diváci se mohou těšit na tři přenosy z každého kola a hodinový sestřihový pořad ze všech utkání v daném kole. Přednost dostanou pochopitelně nejatraktivnější duely či zápasy předních týmů.

Sezóna turecké ligy, i když z bezpečnostních důvodů bez diváků, znovu startuje na Sport1 a Sport2 již 12. června 2020.


O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International – Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společnostní na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic soustřeďujících se na Střední a Východní Evropu. Současné AMCNI – Central and Northern Europe portfolio nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film+. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky, jazykové verze a trhy. Je dostupný v celé řadě platforem včetně HD služeb na vyžádání a verze pro mobilní telefony.

AMC Networks International (AMCNI) je globální divizí AMC Networks a dodavatelem uznávaných zábavních pořadů pro předplatitele ve více než 140 zemích a územích v Africe, Asii, Evropě a Latinské Americe. AMCNI zahrnuje jak globální značky SundanceTV a MGM Channel, tak populární kanály s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací najdete na www.amcnetworks.com/amcni.


O společnosti AMC Networks

Společnost AMC Networks Inc. (NASDAQ: AMCX) se již více než 30 let věnuje produkci kvalitních filmů a pořadů, vlastní a provozuje několik populárních a oceňovaných značek v oblasti placené kabelové televize. AMC, IFC, SundanceTV, WE tv, a IFC Films produkují pořady, které jsou výrazné, zajímavé, kulturně relevantní a oslovující diváky napříč různými společenskými skupinami. Společnost také provozuje globální divizi, AMC Networks International. Více informací najdete na www.amcnetworks.com.


Sylvie Micková, Account Executive, PR.Konektor, 1. 6. 2020

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/28167/svetovy-fotbal-oziva-turecka-super-lig-se-vraci-na-obrazovky-sport1-a-sport2/