Počas „korona-kvartálu“ rástla JOJ Group aj v online
Autor: TV JOJ , e-mail: info@joj.sk Přidané: 21.06.2020

Počas mimoriadneho obdobia pandémie vzrástla nielen sledovanosť televíznych staníc JOJ Group, ale aj návštevnosť jej webových portálov, sledovanie online archívu a počet nových užívateľov aplikácie TV JOJ.


Za sledované obdobie od marca do mája 2020, počas trvania mimoriadnej situácie s pandémiou koronavírusu, sa zmenilo správanie ľudí v ich prístupe k médiám a dôležité informácie, ale aj zábavu na odľahčenie hľadali vo zvýšenej miere práve v online. Potvrdzujú to aj výkony digitálnych platforiem JOJ Group, ktorá zaznamenala významný medziročný nárast v počte návštev a sledovaní videí na svojich weboch joj.sk a videoportal.sk, predĺžil sa tiež čas strávený na stránkach a zvýšil sa počet používateľov mobilnej aplikácie TV JOJ. Nárast bol najvýraznejší v marci a za celý „korona-kvartál“ boli online výkony nadpriemerné.

Návštevníci joj.sk sledovali najmä LIVE vysielanie, kde JOJ zaznamenala mimoriadny nárast z 1,6 milióna na vynikajúcich 2,8 miliónov prehratí za sledované obdobie. Podobne významne vzrástol tiež videoportal.joj.sk, kde diváci vyhľadávali z online archívu televízie JOJ predovšetkým seriály Nový život, Jenny, Profesionáli, zábavnú show Inkognito či doku-reality Mama ožeň ma. Väčší záujem bol aj o TV program, nárast návštev na tejto stránke bol o vyše 70 %.

Sledovanosť LIVE vysielania a archívu TV JOJ rástla aj v aplikácii TV JOJ – medzimesačne o viac ako 20 %, pričom najpozeranejšie boli seriály a relácie Nový život, Inkognito, Noviny TV JOJ, Delukse a Za sklom. V máji 2020 oslávila vynovená aplikácia svoje prvé výročie od spustenia skvelým výsledkom, keď prekročila hranicu 200-tisíc používateľov.


Redakcia TV JOJ, 18. 6. 2020

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/28227/pocas-korona-kvartalu-rastla-joj-group-aj-v-online/