Pomozte dětem: letos 12,5 milionu, celkově již přes čtvrt miliardy korun
Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 09.07.2020
Bezmála dvanáct a půl milionu korun se podařilo vybrat v průběhu letošní, v pořadí již dvaadvacáté, sbírky Pomozte dětem. Nejvyšší výtěžek za posledních devět let společného charitativního projektu České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) tak dovolí podpořit dalších 5 249 dětí po celé republice. Slavnostní podepsání smluv o nadačních příspěvcích se uskuteční příští čtvrtek a sbírka tím oficiálně překoná hranici čtvrt miliardy korun, které vybrala na pomoc již více než dvěma stům tisícům dětí.


Slavnostní benefiční večer se letos, vůbec poprvé v historii, neuskutečnil v období Velikonoc. Z důvodu mimořádných opatření vyhlášených v souvislosti s pandemií přišla Česká televize s nápadem na speciální koncert Pomozte dětem – Kuře v bačkorách, který hostily obývací pokoje českých a slovenských umělců. „Mimořádné situace si žádají mimořádné řešení. Asi už nikdy nezažiju, abych z obýváku vysílal hodinu a půl přímý přenos v hlavním vysílacím čase v televizi. Jsem rád, že jsem u toho mohl být, zvlášť když to mělo tak úspěšný konec a sladkou pointu,“ glosuje moderátor večera Aleš Háma. Kromě něj vystoupili v sobotu 2. května také Marie Rottrová, Ewa Farna, Dan Bárta nebo Milan Cais. Diváci poslali jen během přenosu formou dárcovských zpráv 4 035 639 korun, což je nejvyšší suma za posledních deset let. S celkově vybranou částkou bezmála dvanáct a půl milionu korun se tak dvaadvacátý ročník zařadil k těm nejsilnějším.

Charitativní projekt Pomozte dětem organizuje Česká televize společně s NROS již od roku 1998. Během dvaadvacetileté historie se sbírce se symbolem žlutého kuřete podařilo vybrat celkem 255 590 100 korun a pomoci tak více než 200 tisícům dětí. Nový ročník sbírky odstartoval minulou středu 1. července. Přispívat na pomoc dětem mohou lidé tradičně v průběhu celého roku. Například zasláním DMS (DMS KURE 30 - 60 nebo 90 - na telefonní číslo 87 777) nebo přímo na účet sbírky 9595959595/0600.


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize, 8. 7. 2020

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/28265/pomozte-detem-letos-12-5-milionu-celkove-jiz-pres-ctvrt-miliardy-korun/