Spektrum: Vydejte se na neprozkoumaná místa planety se Stevem Backshallem
Autor: PR.Konektor CZ. , e-mail: info@prkonektor.cz Přidané: 16.07.2020
Chcete objevovat neznámá místa na Zemi, ale máte rádi pohodlí? Nechcete se potýkat s hmyzem, vlhkem, horkem, nebo naopak zimou? Nevadí! Průzkumník a znalec přírody Steve Backshall to totiž udělal za vás. A vy si teď můžete vychutnávat dechberoucí výhledy a panenskou přírodu z pohodlí vlastního gauče od 19. července každou sobotu a neděli v 13:15 hod. na televizní stanici Spektrum.


Jeskynní malby a bezejmenná řeka

Po dobu jednoho roku Steve se svým týmem procestoval celý svět a teď se může s televizními diváky podělit o neznámá místa a dobrodružství, která nikdo předtím nezažil. V desetidílném dokumentárním pořadu Expedice se Stevem Backshallem se tak potopíme do téměř 400metrové hloubky kaňonu v Ománu a zatopených krasových jeskyní v Yucatánu. Poplujeme v kajaku největším světovým fjordem v riskantním období jarního tání, po doposud nesplavené řece v Himalájích i po řece, která je tak vzdálená civilizaci, že zatím ani nemá jméno. Vydáme se za divokými zvířaty v Surinamské džungli a prozkoumáme jeskyně na Borneu a v Mexiku. V neposlední řadě vystoupáme na vrchol ledové hory v Grónsku, kterého nikdo jiný nedosáhl a vyšplháme se po skalních stěnách v Dafáru.


Cesta do neznáma

Vydejte se s TV Spektrum na divokou a nebezpečnou jízdu a uvidíte nejvzácnější zvířata i formy života, které jsou i pro vědce zatím neznámé. Budete si moci prohlédnout unikátní jeskynní malby a další nikdy nespatřené artefakty. A mimo jiné také pochopíte vliv lidské činnosti a globální změny klimatu nejen v arktických oblastech.


Užijte si neopakovatelnou cestu každý víkend v 13:15 hod. na televizní stanici Spektrum.

Dokumentární pořady stanice Spektrum se těší přízni diváků i ocenění kritiků. Nejnovějším úspěchem je cena za nejlepší dokument italského filmového festivalu Oniros Film Awards, kterou získala druhá řada seriálu O tabu bez tabu. Televizní stanice Spektrum pořad vysílala v Čechách, na Slovensku a v Maďarsku v roce 2019.


Barbora Hrubá, Account Manager, PR.Konektor, 15. 7. 2020

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/28284/spektrum-vydejte-se-na-neprozkoumana-mista-planety-se-stevem-backshallem/