Televize Z1 nabídne od pondělí 9. června plný program
Autor: PR Press Z1 , e-mail: info@z1.tv Přidané: 08.06.2008
Nová zpravodajská televize Z1 má za sebou první týden vysílání.

PRAHA (8. června 2008) – Televize Z1 nabídne od pondělí 9. června plný program. Končí tím úvodní fáze nástupu nové zpravodajské televize.


Už v první den vysílání – 1. června mohli diváci kromě zpráv v premiéře sledovat dva diskusní pořady – To říkáte Vy! a Interview B.T. a také první díl ojedinělého dokumentu „Země krásná neznámá“.

„Od pondělí 9. června nabídneme plný program. Týdně uvidí diváci v premiéře 27 diskusních pořadů, deset tematických magazínů a sedm atraktivních dokumentů,“ říká Martin Mrnka, generální ředitel Z1.

Dokumenty, které Z1 odvysílá v týdnu od 9. do 15. června jsou: Organizovaný zločin: Drogy; Nová Čína: Čínští milionáři; Nová Čína: Yangshan; Blížící se katastrofy: Dopad asteroidu; Tajemné civilizace; Jak se žije v Riu; Odhalení: Portréty mocných – Michail Gorbačov a třetí díl série Země krásná neznámá.

Začátek vysílání Z1 doprovázely technické komplikace. „Se startem našeho vysílání se objevily problémy, které nebylo možné odhalit při vysílání do zdi. Divákům se za ně omlouváme a věříme, že jim to vynahradíme naší plnou programovou nabídkou,“ doplňuje Vít Novotný, výrobně-technický ředitel Z1.

Signál Z1 si mohou pozemním digitálním vysíláním (DVB-T) prostřednictvím set-top-boxů naladit diváci v Praze a středních Čechách, na Brněnsku, v Plzni a na Ostravsku, kde Z1 vysílá také v multiplexu BTV v Klimkovicích.

Prostřednictvím satelitu, kabelu, IPTV a na internetové adrese www.z1tv.cz je stanice dostupná na celém území ČR.


Ivana Dubášová, vedoucí PR


Doplnění redakce satCentrum:

Novou českou soukromou zpravodajskou televizi Z1 naladíme na Astře 1E, orbitální pozice 23,5 st. východně, tp. 11,992 H, SR 27500, FEC 3/4, PIDy 2872/2873, vysílání je volné, nekódované. Podrobné týdenní programové přehledy si můžete stáhnout na našem serveru v sekci TV download.

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/2830/televize-z1-nabidne-od-pondeli-9-cervna-plny-program/