ORF, ATV & Co: výpadky signálu u satelitního operátora HD Austria
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 09.09.2020
Poskytovatel satelitní televize HD Austria se od pondělního rána do úterního odpoledne potýkal s velkými technickými problémy. Všechny stanice ORF, programy ATV, Puls 4 a Servus TV nebylo možné přijímat až do úterního odpoledne. Výpadek signálu postihl právě pondělní přenos fotbalového utkání Rakousko proti Rumunsku. Podle informací na chatu HD Austria technické problémy byly mezitím odstraněny a rakouské stanice na satelitu opět fungují.


Tiskové oddělení HD Austria potvrdilo výpadek signálu na sociální síti Twitter. I stanice ORF uvedla, že věděla o problémech s jejich vlastními kanály, právě tak jako stanice ATV a Servus TV. "Technické závada není v dosahu ORF", uvádí se v písemném vyjádření pro agenturu APA. Příjmu ORF DIGITAL se to nedotklo. Konkrétně se problémy u HD Austria měly týkat dekódování příslušných stanic pomocí modulu CI.

Kolika klientů se to přesně dotklo, nebylo zatím jasné. Operátor uvádí na své internetové stránce, že platformu HD Austria využívá více než 160 tisíc rakouských diváků. Na různých internetových stránkách se objevilo tisíce příspěvků (oznámení) o rušení. I na sociálních sítích jako Twitter se objevily negativní reakce některých uživatelů.

Paket HD Austria stojí od 9,99 eur do 19,99 eur měsíčně a podle paketu obsahuje až osmdesát stanic ve vysokém a velmi vysokém rozlišení. Příjem je možný s integrovanou satelitní kartou (SAT-Karte), kartou ORF a nebo kartou Sky.


S využitím zdroje: APA a red, Derstandard.at, 8. 9. 2020, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/28426/orf-atv-co-vypadky-signalu-u-satelitniho-operatora-hd-austria/