Eurosport posouvá vysílání Roland-Garros do nových výšin
Autor: Media:list/Eurosport CZ , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 23.09.2020
Živé sportovní vysílání Eurosportu se v září a říjnu nezastaví. Na obrazovky se vrací grandslamový tenis. US Open v New Yorku je minulostí, všechny oči se nyní upírají na Roland-Garros v Paříži, kde budou nejlepší tenisté bojovat na největším antukovém turnaji světa. Eurosport nabídne na svých platformách napříč Evropou ŽIVĚ zápasy ze všech kurtů.


300 hodin živého tenisového vysílání z hlavního turnaje startuje v neděli 27. září:

• Všechny kurty a všechny zápasy ŽIVĚ na Eurosportu a Eurosport app
• Vysílání odstartovalo kvalifikací v pondělí 21. září
• Studio Eurosport Cube se vrací
• McEnroe a Evertová opět v týmu expertů Eurosportu
• Rozsáhlé lineární a digitální pokrytí dění na kurtech i mimo ně zajistí fanouškům skutečný 360stupňový zážitek z Roland-Garros


Již od pondělí 21. září Eurosport vysílá v 50 zemích a teritoriích Evropy na Eurosportu 2 a Eurosport app kvalifikační zápasy Roland-Garros.

Roland-Garros poprvé zažije Eurosport Cube – inovativní mixed-reality studio označované jako „budoucnost sportovního vysílání“. Studio Cube si během přenosů z US Open opět získalo fanoušky i odborníky. Pohlcující virtuální studio na dálku propojuje experty a hráče z celého světa a přináší nejpodrobnější analýzy a vizualizace, čímž fanoušky vtahuje do sportovních akcí hlouběji než kdykoli v minulosti. Tenisové hvězdy Novak Djoković, Karolína Plíšková, Stefanos Tsitsipas a Naomi Ósaková byly během vysílání US Open virtuálně přeneseny z New Yorku do londýnského Eurosport Cube, aby analyzovaly své výkony.

John McEnroe a Chris Evertová, dvě tenisové ikony, které vlastní 25 grandslamových singlových titulů, se vracejí do týmu Eurosportu pro Roland-Garros. Během dvou týdnů turnaje nabídnou milionům diváků po celé Evropě své názory a analýzy. Barbara Schettová bude moderátorkou studia Eurosport Cube, v němž se samozřejmě pravidelně objeví také hlavní tenisový expert Eurosportu Mats Wilander. Ze svých domovů v Mnichově a Madridu se v Eurosport Cube představí i Boris Becker a Alex Corretja.

Tenisový expert Mats Wilander pracuje v Eurosportu od roku 2007. „Eurosport se vždy snaží posunout hranice pomocí nových technologií, aby se fanoušci mohli cítit přímo v centru dění. I když bychom všichni byli rádi v Paříži, je neuvěřitelně vzrušující hovořit s hráči tváří v tvář ve studiu Eurosport Cube, vést s nimi konverzace po zápasech, vnímat jejich emoce a dostat se až k důvodům toho, proč vyhráli, nebo prohráli zápas.“


Klíčová data vysílání Roland Garros:

pondělí 21. září – start kvalifikace
neděle 27. září – startuje 1. kolo turnaje
sobota 10. října – finále dvouhry žen
neděle 11. října – finále dvouhry mužů


O Eurosportu:

Eurosport je evropská jednička ve sportovním vysílání, která spojuje fanoušky a sportovce během největších sportovních událostí. Eurosport je Domovem olympijských her v Evropě a přinesl olympijské hry v Pchjongčchangu 2018 rekordnímu počtu diváků. Eurosport je domovem cyklistiky, tenisových grandslamů a zimních sportů. Eurosport 1 a Eurosport 2 mají 246 milionů kumulativních předplatitelů v 75 zemích v Evropě, Asii, Africe a na Blízkém východě. Eurosport.com je jedničkou na poli on-line sportovních portálů s průměrem 30 milionů unikátních uživatelů měsíčně a společně s Eurosport app (dostupné iOS a Android) jediný způsob, jak sledovat Eurosport kdykoli online na mobilních zařízeních. Eurosport Events se specializuje na management a podporu mezinárodních sportovních akcí. Více informací na corporate.eurosport.com.


Michaela Celárková, Media:list, 22. 9. 2020, foto: Getty

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/28466/eurosport-posouva-vysilani-roland-garros-do-novych-vysin/