Kabelio pro švýcarské domácnosti z družice Hot Bird 13C- od poloviny října 2020
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 06.10.2020
Pro švýcarské domácnosti se satelitním přijímačem bude brzy dostupná nová nabídka Kabelio více než 25 programů ve vysokém rozlišení ze satelitu Hot Bird 13C z orbitální pozice 13° východně. Bude zahrnovat švýcarské veřejnoprávní stanice a TeleZüri, 3+, S1 HD Swiss View, rakouské veřejnoprávní programy (ORF 1 HD, ORF 2 HD), francouzské stanice TF 1, M6 HD aj.


Podle informací poskytovatele programů nabídka bude spuštěna v polovině října 2020 na družici Hot Bird 13C na orbitální pozici 13° východně. Na budoucí satelitní pozici mezitím zahájilo vysílání 27 testovacích kanálů, které otvírají novou nabídku Kabelio. Kanály jsou nyní kódovány v systému Panaccess a budou aktivovány pomocí přístupového modulu Kabelio dostupného v prodejnách. Díky modulu bude možné odkódovat švýcarské stanice a programy ARTE HD, France 2 HD na třech dalších transponderech.

Podle informací operátora s přístupovým modulem Kabelio získají uživatelé žijící ve Švýcarsku přístup k programům švýcarské televize (SRF1, SRF2, SRF Info, RTS1, RTS2, RSI LA1, RSI LA2), stanicím 3+, TV24, ProSieben CH, RTL CH, Sat.1 CH, RTL ZWEI CH, VOX CH, kabel eins CH, ORF1, ORF2, ARD, ZDF ve vysokém rozlišení a přístup k dalším programům jako 4+, 5+, 6+, TV25, TeleZüri, BBC1, BBC 2, France 2. Bude existovat tříměsíční bezplatný přístup k nabídce stanic Kabelio.

Po uplynutí tří měsíců bude možné přístup prodloužit o další tři, šest nebo dvanáct měsíců, uvádí se v nabídce světově známého internetového obchodu. Modul Kabelio včetně tříměsíčního bezplatného přístupu (CI+ modul - Švýcarsko) tam nabízí za cenu 59,- eur. Jaká bude cena za prodloužení po vypršení bezplatných měsíců, dosud není známo. Pro příjem je potřeba satelitní komplet a televizor nebo satelitní přijímač se slotem CI+. Přístupový modul Kabelio je určen výhradně pro využití ve Švýcarsku. Pro aktivaci přístupového modulu Kabelio je potřebná adresa bydliště ve Švýcarsku. Internet: www.kabelio.ch


Parametry příjmu 27 testovacích kanálů Kabelio:

družice: Hot Bird 13C
orbitální pozice: 13° východně
transponder: č. 129
kmitočet: 11,096 GHz
polarizace: horizontální
Symbol Rate: 30000 kSymb/s
FEC: 3/4
norma: DVB-S2/8PSK
kódovací systém: Panaccess


S využitím zdroje: Infosat.de, volně upraveno a doplněno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/28506/kabelio-pro-svycarske-domacnosti-z-druzice-hot-bird-13c-od-poloviny-rijna-2020/