Ceny Thálie představí na ČT art své letošní laureáty v osmi medailonech
Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 16.11.2020

Své nové majitele mají divadelní ceny Thálie už od soboty 14. listopadu. V přímém on-line přenosu bylo vyhlášeno osmnáct laureátů. Ti budou během osmi večerů následně představeni od 7. do 14. prosince po Událostech v kultuře na ČT art.


„Každý rok připravujeme medailony pro přímý přenos. V průběhu letošního natáčení jsme je museli předělat tak, abychom z nich mohli udělat samostatné dokumenty. O oceňovaných bude mluvit vždy někdo z jejich okolí. Například komentář k panu Abrhámovi obstaral kolega a režisér Jan Kačer a profesor Jaroslav Vostrý, spoluzakladatel Činoherního klubu, ve kterém Josef Abrhám třicet let působil,“ říká režisér a prezident Herecké asociace Ondřej Kepka, který moderoval sobotní vyhlášení, letos výjimečně přesunuté do internetového prostředí.

Držitelé ocenění udělovaných za mimořádné jevištní výkony v oblasti divadelního umění se tak v tomto roce potkají pouze na dálku. V rámci svých oborů a zaměření jako je opera, činohra, muzikál, ale i loutkové divadlo, balet a tanec nebo alternativní divadlo budou součástí osmi medailonů odvysílaných na ČT art postupně od 7. prosince v čase 20.13 hodin.


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/28584/ceny-thalie-predstavi-na-ct-art-sve-letosni-laureaty-v-osmi-medailonech/