Londýnské fórum Mediacast 2002
Autor: Redakce , e-mail: redakce@satcentrum.com Přidané: 17.05.2002
Jako tradičně každým rokem na konci května, i letos zamíří satelitní a kabeloví odborníci na výstavu Cable & Satellite, největší odborné fórum v Evropě. Letos je pořádaná jako fórum Mediacast 2002.

The Convergence Show se zaplní ve dnech 21.-23.5. na výstavišti ExCeL v Londýně předními odborníky, prodejci a providery satelitní a kabelové televize. Na rozdíl od berlínského veletrhu IFA zde nepůjde o mediální show a výstavní stánky budou určitě méně připomínat pouťové atrakce, jak tomu bylo v létě u německých sousedů. Zde půjde hlavně o přednášky, diskuse a presentace nových výrobků a technologií, které zasahují tuto, pro nás jistě velmi zajímavou oblast.

Účast na výstavě přislíbily společnosti Pace, Canal+ Technologies, NDS, IBM, Yes Television, Eutelsat, Echostar, Two Way TV, SES-ASTRA, Sony, Sharp, Thales, Hyundai, Samsung, DMA, Strong, ViACCESS a řada dalších.Součástí výstavy bude také čtyřicítka zajímavých přednášek, na které bude pro návštěvníky Medicast 2002 přístup zdarma. Už avizované obsazení některých přednášek dává tušit, o čem se bude v první řadě v Londýně jednat. O britském názoru na interaktivní televizi bude přednášet pan James Ackerman z Open TV, Gerry Kaufhold zase přiblíží problémy Iniciativy marketingu digitálního rozhlasu (IMDR). O tom, jaká je představa nové generace set-top boxů u předního výrobce – firmy Echostar, poodhalí vícepresident této holandské společnosti, pan Ben van den Broek. Vystoupí i významní televizní a kabeloví operátoři, například ředitel YES Television, pan Thomas Kressner, nebo marketingový ředitel Jean-Marc Racine z Canal+ Technologies, anebo vícepresidentka pro marketing, Dr. Beth Erez ze společnosti NDS. O rozvoji digitální TV, internetu a přenosu dat ze satelitů pohovoří obchodní ředitel Eutelsatu, pan Volker Steiner. A nakonec ještě další důkaz velkého sbližování výpočetní, přijímací a zábavní elektrotechniky- vícepresident pro marketing a strategii společnosti IBM, pan Steve Canepa přednese vizi obývacího pokoje nedaleké budoucnosti s on-line zpravodajstvím, zábavou i zaměstnáním na jednom v místě a v jednom čase.

O výstavu je zájem i mezi odborníky a firmami z Čech a Slovenska. Několik z nich jsme již dopředu oslovili, a věřím, že se po návratu podělí se svými zážitky a dojmy i se čtenáři našeho webu.


 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/287/londynske-forum-mediacast-2002/