Na Déčku nově otevírá Medvídkova poradna a Dětská dopravní policie
Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 09.01.2021
Po oblíbeném adventním kalendáři na webu Déčka si dětský program České televize pro své diváky na leden připravil řadu nových zábavně-vzdělávacích pořadů. Medvídkova poradna dětem napoví, jak se vypořádat se smutky a trápením. Historii nejmenším přiblíží nové díly seriálu DějePIC!, povědomí o ekologii rozšíří projekt Michal chrání přírodu s průvodcem Michalem Nesvadbou a cyklus Alenka v říši GIFů naučí základům výpočetní techniky.


„Při psaní scénáře a studiu materiálů jsem si uvědomil, jak důležité je se o přírodu starat. Třeba ta stejná voda, která existovala na Zemi před miliony let, je zde přítomna i nyní. Na základě toho jsem se začal na ekologii dívat novýma očima a přepracoval jsem všechny díly s daleko většími emocemi a zaujetím,“ vysvětluje průvodce pořadem, herec a mim známý z pořadu Kouzelná školka, Michal Nesvadba. A dodává: „Věřím, že díky milému humoru, který seriál přináší, malí diváci pochopí princip třídění odpadu a přijmou ho za své jako svůj přirozený životní styl, s myšlenkou na jasný cíl chránit přírodu pro další generace.“

Kromě ekologie si děti rozšíří své znalosti i v oblasti dějin českých zemí díky novým epizodám pořadu DějePIC!. Ten neotřelým způsobem vyprávění, s humorem a nadsázkou ukáže, co se událo v končinách nynějšího Česka od příchodu Slovanů až po vznik Československé republiky v roce 1918.

Zopakovat a doplnit pravidla chování v silničním provozu pomohou Šéf, Milajda, Noťas a Auťas, členové jednoho dopravního okrsku v nových epizodách Dětské dopravní policie.

Základní informace o internetu a ze světa počítačů dodá cyklus Alenka v říši GIFů. Roztržitý Oskar bez GPS zabloudí v muzeu a je zachráněn Alenkou, která ho představí svému iKrálíkovi, zástupci umělé inteligence. Ve virtuální králičí noře se pak dozví, jak a k čemu byl stvořen internet…

Geografické znalosti diváci získají z francouzského animovaného seriálu Olí a Jůla. Dvě koťata a jejich kamarádi procestují a poznávají postupně celý svět. A díky cyklu BBC Nebezpečný svět dinosaurů se děti dostanou zpět v čase za obřími vládci planety. Pořad pomocí nejmodernější grafiky a překvapivých experimentů názorně předvede, jak byli dinosauři nebezpeční. A některé dinosaury přivede dokonce zpátky k životu.

Na Déčku ordinuje také Medvídkova poradna. Medvídek a jeho plyšoví kamarádi nejmenším divákům vlídnou formou vysvětlí, jak se zachovat, když je přepadne smutek a trápení a co v takových momentech dělat. „Déčko od svého vzniku si vytklo za cíl, jako veřejnoprávní stanice, děti nejen bavit, ale i je vzdělávat. Chceme je tak zábavnou formou orientovat v současném složitém světě a pomáhat jim pochopit jeho tajemství a zajímavosti. Je to koncept zohledňující jak malé, tak starší,“ shrnuje výkonný ředitel ČT :D Petr Koliha.


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize, 8. 1. 2021

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/28700/na-decku-nove-otevira-medvidkova-poradna-a-detska-dopravni-policie/