Cyklistická klasika Kuurne – Brusel – Kuurne na Eurosportu
Autor: Media:list , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 27.02.2021
Poslední únorový den se ve 14:45 těší na diváky komentátoři Štěpán Straka a Martin Hačecký u sledování jednoho ze dvou otvíráků belgické sezony – závodu Kuurne – Brusel – Kuurne. Organizátoři se rozhodli nezveřejnit detailní trasu závodu Kuurne – Brusel – Kuurne z důvodu bezpečnostních a zdravotních opatření proti covidu-19. Předpokládá se ovšem, že bude hodně podobná loňskému ročníku a neměla by chybět tradiční krátká a prudká stoupání včetně známého Oude Kwaremont.


Kuurne – Brusel – Kuurne sice nemá takové renomé jako Omloop Het Nieuwsblad, který se jede o den dříve, a nepatří do nejvyšší kategorie World Tour, přesto se jedná o prestižní klasiku. Po startu v Kuurne v provincii Západní Flandry se peloton vydává směrem k Bruselu, až do hlavního města Belgie ale nedorazí, obvykle se v Ninove otáčí do vlámských Arden.

V předběžné startovní listině nechybí loňský vítěz Kasper Asgreen a silná sestava stáje Deceuninck Quick-Step se Zdeňkem Štybarem. Na start se postaví špičkoví klasikáři a spurteři, mj. Greg van Avermaet, Oliver Naesen, Jasper Stuyven, John Degenkolb, Arnaud Démare, Sonny Colbreli, Alexander Kristoff, Tiesj Benoot.

Závod se jel poprvé po 2. světové válce v roce 1946. Prvním vítězem se stal domácí Henry Delmuylle. Belgičané mají na kontě jednoznačně nejvyšší počet prvenství – 52. V historické listině vítězů jsou mj. Roger de Vlaeminck, Jan Raas, Olaf Ludwig, Johan Museeuw, Tom Boonen, Mark Cavendish i Peter Sagan.

Eurosport připravuje 28. února z Kuurne – Brusel – Kuurne více než dvouhodinový přenos, vysílání na programu Eurosport 2 začíná ve 14:45 hod.


Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ, 25. 2. 2021

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/28809/cyklisticka-klasika-kuurne-brusel-kuurne-na-eurosportu/