Dokument z produkce HBO Europe COLLECTIVE má dvě nominace na Oscara
Autor: HBO Europe/WarnerMedia , e-mail: info@hbo.com Přidané: 16.03.2021
Dokument sleduje události po požáru v bukurešťském klubu COLLECTIVE v roce 2015, který si vyžádal 27 mrtvých a 180 zraněných.. Investigativní novináři odkryjí obrovský podvod v rumunském systému zdravotní péče, přičemž odhalí cenu korupce a nakonec i cenu pravdy.


V roce 2015 si požár v bukurešťském klubu COLLECTIVE vyžádal 27 mrtvých a 180 zraněných. Záhy na to začnou v nemocnicích umírat další popálené oběti na zranění, která nebyla považována za život ohrožující. Poté dá jeden z lékařů echo týmu investigativních novinářů. Jedno odhalení střídá druhé, když začnou novináři odkrývat obrovské podvody v rumunském systému zdravotní péče. Nový ministr zdravotnictví po svém jmenování nechává nahlédnout pod pokličku nejen svého úsilí o reformu zkorumpovaného systému, ale také překážek, jimž je nucen čelit.

Dokument COLLECTIVE, který sleduje novináře, informátory, oběti požáru i vládní úředníky, nabízí
nekompromisní pohled na vliv investigativní žurnalistiky v té nejlepší podobě. Dokument je stále k dispozici na HBO GO.

„Jsem nadšená, že se dokumentu COLLECTIVE dostalo tohoto uznání. S Alexanderem Nanauem v HBO Europe spolupracujeme už delší dobu – Collective je náš třetí společný projekt. Bylo úžasné sledovat profesní růst, kterým Alexander v posledních letech procházel. Dokonale ovládl vypravěčské umění observačního dokumentu. Je to velmi pracovitý člověk a zároveň perfekcionista s extrémně vysokými etickými standardy a já i celý náš tým máme z tohoto obrovského úspěchu upřímnou radost. Ještě před pár lety se nominace na Oscara pro východoevropský film zdála jako nedosažitelný cíl, proto jsem ráda, že Kolektiv je důkazem toho, že stojí za to mířit ke hvězdám.“ Hanka Kastelicová, producentka dokumentu Collective a VP Documentaries, HBO Europe.

„Jsem opravdu šťastný za Alexandera i celý tým, který se podílel na výrobě dokumentu Kolektiv. Nominace na Oscara je jednou z nejvyšších forem uznání, jakých se filmu může dostat, a my
všichni ve WarnerMedia jsme nesmírně hrdí na to, čeho tento silný a působivý dokument dosáhl.“
Antony Root, Head of Original Production, WarnerMedia EMEA.


Pavla Brožková, PR HBO Europe, 15. 3. 2021

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/28856/dokument-z-produkce-hbo-europe-collective-ma-dve-nominace-na-oscara/