Víkend na Eurosportu: Monte Zoncolan a finále ATP Lyon
Autor: Media:list/Eurosport CZ , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 21.05.2021
Eurosportu se říká „Home of Cycling“ a v sobotu nabídne svým divákům mimořádnou podívanou – více než 200 km dlouhou 14. etapu Gira d´Italia se závěrečným stoupáním na Monte Zoncolan. Jedno z nejobávanějších stoupání cyklistického kalendáře uvidíme na Giru d´Italia teprve posedmé a vždy bylo cílovým místem etap.


Poprvé to bylo až v roce 2003, tehdy cyklisté stoupali ze Sutria a vyhrál Gilberto Simoni. Svůj triumf zopakoval o čtyři roky později z opačné strany z Ovara. Na Monte Zoncolan v dalších letech zvítězili Ivan Basso (2010), Igor Antón (2011), Michael Rogers (2014) a Chris Froome (2018).

Letos budou cyklisté stoupat na Monte Zoncolan ze Sutria. Výstup má 13,5 km s průměrem 9 procent, převýšení je 1210 metrů. Nejnáročnější jsou poslední tři kilometry s průměrem 13 procent a maximem 27 procent těsně před koncem. Kdo se zapíše do historické listiny vítězů letos? Kdo naopak ztratí šance na celkové prvenství?

To se dozvíme z živého přenosu Eurosportu 1 od 11:25 hod., na diváky se těší komentátoři Štěpán Straka a Martin Hačecký. Čeká nás parádní podívaná, vždyť Michael Rogers o svém vítězství na Monte Zoncolan řekl, že to bylo, jako kdyby přijel na zaplněný fotbalový stadion.


Eurosport 2 nabídne v neděli od 15:00 hod. divákům finále tenisového turnaje ATP v Lyonu s komentářem Radka Barkmana. Turnaj se hraje na antuce a nasazenou jedničkou je Dominic Thiem, dvojkou Stefanos Tsitsipas. Uvidíme jejich duel ve finále? Všechny zápasy z Lyonu je možné sledovat na internetovém přehrávači Eurosport Player (bez českého komentáře). A od pondělí na Eurosportu 2 přenosy z kvalifikace druhého grandslamu roku French Open.

V roce 2021 bude Eurosport v ČR a na Slovensku vysílat všechny čtyři grandslamy – po Australian Open také French Open (již od 30. května), Wimbledon a US Open. Eurosport zároveň posílil své postavení ve světě tenisu, když uzavřel víceletou dohodu s ATP Tour pro ČR a Slovensko. Eurosport představí mj. 9 turnajů ATP Masters 1000, 13 turnajů ATP 500 a v závěru sezóny také Nitto ATP Finals.


Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ a Eurosport.CZ, 20. 5. 2021

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/28997/vikend-na-eurosportu-monte-zoncolan-a-finale-atp-lyon/