Bibel TV i nadále ve standardním rozlišení z družice Astra 1N
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 01.06.2021
Bibel TV Stiftung (Nadace Bible TV) prodlužuje své obchodní partnerství se společností SES Astra. V pondělí 31. 5. 2021 informoval lucemburský satelitní provozovatel, že ve smlouvě si Bibel TV Stiftung zajistila transponderové kapacity pro šíření signálu své televizní stanice Bibel TV na satelitu Astra 1N na orbitální pozici 19,2° východně.


Křesťansky zaměřenou volně přijímatelnou televizní stanici se svým celodenním programem bude tak možné přijímat v následujících letech vedle vysokého rozlišení i nadále ve standardním rozlišení.

„Jako vůdčí způsob distribuce signálu v Německu spolehlivě zabezpečujeme domácnostem se satelitním přijímačem jejich oblíbené programy, a to ve všech vysílacích standardech, samozřejmě i ve standardním rozlišení,“ řekl pan Christoph Mühleib, generální ředitel Astra Deutschland GmbH (Astra Německo spol. s r. o.). „Neboť i nadále mnoho domácností s televizním přijímačem přijímá tento program výhradně v tomto rozlišení,“ poukázal na to pan Christoph Mühleib.

Beate Busch, programová vedoucí a zástupkyně generálního ředitele stanice Bibel TV, řekla: „V dobách sociálního distancování lidé stále více hledají útočiště a oporu ve víře. Bibel TV přenáší největší bohoslužby v Německu přímo do obývacího pokoje a dává lidem příležitost, aby aktivně praktikovali svoji víru, když nemohou nebo nechtějí fyzicky navštěvovat bohoslužbu. Těší nás, že šířením našeho programu na satelitu mnoho lidí získá možnost přijímat náš program.“

Internet: https://www.bibeltv.de


Parametry příjmu Bibel TV SD:

satelit: Astra 1N
orbitální pozice: 19,2° východně
transponder: č. 108
provider: SES
kmitočet: 12,552 GHz
polarizace: vertikální
Symbol Rate: 22000 kSymb/s
FEC: 5/6
norma: DVB-S/QPSK; MPEG-2/SD
kód: volné (FTA) vysílání


Parametry příjmu Bibel TV HD:

satelit: Astra 1KR
orbitální pozice: 19,2° východně
transponder: č. 3
provider: ORF Digital
kmitočet: 11,244 GHz
polarizace: horizontální
Symbol Rate: 22000 kSymb/s
FEC: 5/6
norma: DVB-S/QPSK; MPEG-4/HD
kód: volné (FTA) vysílání


S využitím zdroje: Infosat.de, 31. 5. 2021, volně upraveno a doplněno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/29025/bibel-tv-i-nadale-ve-standardnim-rozliseni-z-druzice-astra-1n/