TV Nova startuje dlouhodobý projekt na podporu audiovizuálních tvůrců
Autor: TV Nova , e-mail: info@nova.cz Přidané: 22.06.2021
TV Nova zahájí prvním workshopem NFN class svou dlouhodobou podporu mladých audiovizuálních talentů. Fanoušci studentského filmu se mohou již tradičně těšit na další ročník Noci filmových nadějí, která proběhne koncem roku, ta se však nyní rozrůstá do mnoha dalších projektů, které mají za účel nabídnout mladým talentům náhled do fungování televize a filmové tvorby.


Jako první z celé série akcí začíná již v pátek 25. 6. online workshop NFN Class. Interaktivní odborné přednášky významných osobností z oblasti televize nabídnou pohled do fungování televize a filmové tvorby. Diváci budou mít možnost během přenosu klást otázky a hosté jim budou odpovídat prostřednictvím komentářů. Celým přenosem bude provázet herec Václav Matějovský spolu s novinářem a publicistou Janem Müllerem. V prvním dílu NFN Class promluví programová ředitelka TV Nova a TV Markíza Silvia Majeská, ředitel kreativního oddělení TV Nova Alan Záruba, producentka seriálu Policie Modrava Jessica Stolz či výkonný producent oceňovaného filmu Nabarevné ptáče Aleš Týbl.

V rámci prvního NFN Class představí TV Nova i první ze série NFN Talks. Rozhovory s osobnostmi z audiovizuálního světa jako jsou režiséři, producenti, herci, ale také novináři či ředitelé významných oborových institucí, kteří určují směr v oblasti televize, filmu, VOD i jiných médií. NFN Talks jsou určené nejenom studentům, ale i dalším filmovým i televizním nadšencům, kteří se chtějí v oboru prosadit nebo se podívat pod povrch audiovizuální produkce. „Naše snaha je mladým televizním i filmovým tvůrcům nabídnout komplexní a odborný pohled do fungování televize i filmové tvorby. Vzali jsme dlouhodobý koncept NFN a rozšířili o množství seminářů a vzdělávacích akcích, což nám umožní sdílet know-how těch největších kapacit ve svém oboru. Věříme, že to bude přínosem nejen pro studenty, ale i veřejnost s hlubším zájmem o televizní a filmovou produkci,“ říká Hana de Goeij, vedoucí oddělení CSR TV Nova.

Workshop NFN Talks mohou diváci sledovat živě v pátek 25. 6. od 16:00 hod. na Youtube kanálu TV Nova zde nebo na stránkách https://tv.nova.cz/noc.


Martina Vrňáková, CSR Manager, TV Nova, 21. 6. 2021

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/29080/tv-nova-startuje-dlouhodoby-projekt-na-podporu-audiovizualnich-tvurcu/