Telly začala poprvé vysílat v rozlišení 4K
Autor: Telly/Beaufort , e-mail: info@telly.cz Přidané: 03.07.2021

NASA 4K je prvním televizním kanálem, který bude dostupný ve špičkovém rozlišení Ultra HD, nebo jinak také 4K. Televize Telly jej zařadila do nabídky do všech svých měsíčních balíčků pro internetovou televizi.


Stanice, u níž bude toto špičkové rozlišení k dispozici, nese název NASA 4K a jde o stanici Národního úřadu pro letectví a vesmír, zkráceně NASA (anglicky National Aeronautics and Space Administration). Americká NASA na tomto kanálu vysílá záběry z vesmíru a pak také dokumenty s vesmírnou tematikou.

4K rozlišení nebo jinými slovy UHD (Ultra HD) nabídne rozlišení 3 840 × 2 160 pixelů, což je 4x více než dosud nejrozšířenější rozlišení Full HD. V něm televize Telly vysílá většinu svých ostatních programových kanálů.
Pro diváky, jejichž televizor nepodporuje rozlišení 4K je v případě vesmírného kanálu NASA i nadále k dispozici verze s rozlišením Full HD, jejíž obsah je totožný s verzí 4K. Rozlišení 4K je k dispozici pro následující aplikace: Samsung Smart TV, LG TV, Android TV, Apple TV. Podmínkou ke sledování je, aby televize podporovala přehrávání ve 4K.

„NASA 4K je prvním kanálem dostupným pro české diváky v nejvyšším možném rozlišení. Věříme, že tato technologie má budoucnost a proto bychom rádi v následujících letech přinášeli další nové televizní kanály v tomto špičkovém rozlišení“ řekl Vladimír Rusnák, ředitel televize Telly.


O Telly

Televizní operátor Telly nabízí divákům v ČR služby internetové a satelitní televize. V jejich programové nabídce je kromě řady filmových, seriálových, zábavných i dokumentárních kanálů také atraktivní sportovní obsah na oblíbených kanálech DIGI Sport 1 HD, 2 HD, 3 HD a na stanici Premier Sport HD. Ty obsahují například fotbalovou anglickou Premier League, německou Bundesligu, italskou Serii A, španělskou LaLigu, americkou NFL nebo zápasy UFC. Telly je také poskytovatelem pevného internetového připojení. Na českém trhu měli zákazníci možnost využívat služby pod označením DIGI již od roku 2006, značka Telly plynule navazuje na její dobré jméno. Telly je čistě českou společností, patří do skupiny LAMA ENERGY GROUP a všechny daně, včetně daně z příjmu, odvádí v ČR.


Jan Schöppel, marketingový ředitel Telly
Martin Žemlička, Beaufort, 2. 7. 2021


 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/29099/telly-zacala-poprve-vysilat-v-rozliseni-4k/