Deluxe Music i nadále ze satelitů Astra 1 ve standardním a vysokém rozlišení
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 04.07.2021
Nezávislá mediální společnost High View prodlužuje své obchodní partnerství s lucemburským satelitním provozovatelem SES Astra. Ve smlouvě si společnost High View zajistila dlouhodobé satelitní kapacity pro přenos signálu své hudební stanice Deluxe Music. Stanici Deluxe Music ve standardním a vysokém rozlišení tak bude možné přijímat i následujících letech ze satelitů Astra 1KR a Astra 1N z orbitální pozice 19,2° východně.


Deluxe Music nepřetržitě poskytuje svým divákům to nejlepší ze šesti desetiletí hudební historie. Ze satelitu Astra volně přijímatelná stanice oslovuje až čtyři milióny diváků denně.

Alexander Trauttmansdorff, generální ředitel společnosti High View k prodloužení smlouvy uvedl: „Těší nás, že můžeme nabídnout stanici Deluxe Music vedle obvyklého šíření ve vysokém rozlišení nadále i pro všechny domácnosti se satelitním přijímačem s podporou SD. Tím mohou všechny domácnosti nadále celoplošně přijímat oblíbenou hudební stanici, ať už ve vysokém nebo standardním rozlišení. Deluxe Music nabízí svým divákům hudební zábavu a rozptýlení na kvalitativně nejvyšší úrovni specificky přizpůsobené podle denní doby. Šíření ze satelitu hraje v naší distribuční strategii ústřední roli. Děkuji společnosti SES Astra za dlouhou a důvěryhodnou spolupráci.“

Pan Christoph Mühleib, generální ředitel společnosti Astra Deutschland (Astra Německo) řekl: „Šíření signálu pro stanici Deluxe Music v SD a HD ukazuje, jak relevantní je dosah šíření ze satelitu. Není divu: hudba je důležitý odstín programu na německé televizní scéně, která v uplynulých měsících v neposlední řadě usnadnila každodenní život během práce z domova a během všedního školního dne.“


Parametry příjmu Deluxe Music SD: satelit: Astra 1N, transponder: č. 87, provider: SES, kmitočet: 12,148 GHz, horizontální polarizace, Symbol Rate: 27500 kSymb/s, FEC: 3/4, norma: DVB-S/QPSK; MPEG-2/SD, volné (FTA) vysílání.

Parametry příjmu Deluxe Music HD: satelit: Astra 1KR, transponder: č.: 55, provider: SES, kmitočet: 10,803 GHz, horizontální polarizace, Symbol Rate: 22000 kSymb/s, FEC 3/4, norma: DVB-S2/8PSK; MPEG-4/HD, kód.: Marlin, Nagravision, TVkey, Viaccess a Videoguard.


S využitím zdroje: Infosat.de, volně upraveno a doplněno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/29104/deluxe-music-i-nadale-ze-satelitu-astra-1-ve-standardnim-a-vysokem-rozliseni/