Dobré ráno z Brna nově s Alešem Zbořilem a Terezou Richtrovou
Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 20.09.2021
Brněnské studio České televize představuje novou moderátorskou dvojici Dobrého rána! Tereza Richtrová s Alešem Zbořilem poprvé pozdraví diváky v pondělí 20. září 2021. Na obrazovce se budou střídat se stávajícími průvodci pořadu Soňou Baranovou a Ondřejem Blahem. Ranní dávka zajímavých informací a dobré nálady začíná tradičně na ČT2 a ČT3 v 5:59 hod. a končí v 8:30 hod.


Dobré ráno vysílá Česká televize od ledna 2005. Od začátku se na přípravě pořadu v týdenních cyklech střídá brněnské a ostravské studio.

„Soňa s Ondrou zůstávají, jsou tvářemi pořadu a mají své stálé diváky,“ říká vedoucí Centra dramaturgie brněnského studia Svatava Šenková. „Poslední měsíce poznamenané covidem však ukázaly, že jediná moderátorská dvojice pořadu, který se vysílá živě pět dnů v týdnu, má svá úskalí. Proto jsme sáhli k modelu dvou střídajících se moderátorských dvojic podobně, jako je tomu v ostravském studiu,“ doplňuje Šenková.

Noví brněnští moderátoři vzešli z konkurzu. „Oba mají obrovský potenciál a bylo by škoda ho nevyužít,“ zamýšlí se vedoucí dramaturgyně lifestylových pořadů brněnského studia Simona Polcarová.

„Na moderování Dobrého rána a jeho rozmanité hosty i témata se moc těším, zároveň zkouším nemyslet na to, v kolik hodin mi bude zvonit budík,“ usmívá se Tereza Richtrová, která má zkušenost s moderováním Dobrého rána v ostravském studiu a Sama doma vysílaného z Brna. „Dobré ráno je milý pořad, který má potěšit, a to je v dnešním světě, kde není o špatné zprávy a dramatické události nouze, potřeba,“ dodává a věří, že diváky bude vstávání s ní a Alešem bavit.

„Před půldruhým rokem jsem dostal moderátorskou příležitost v Životě na třetí na ČT3. A musím říct, že jsem v živém vysílání našel zalíbení. Je to adrenalinový zážitek srovnatelný se skokem z padáku!“, netají se chutí do nové práce Aleš Zbořil, který pravidelně provází diváky i soutěžící populárním AZ-kvízem. Tento pořad je vysílaný ze záznamu, nejedná se tedy o přímý přenos. „Na novou příležitost se moc těším a děkuji za každé Dobré ráno,“ zdůrazňuje Aleš.


PR Česká televize, TS Brno, 16. 9. 2021

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/29240/dobre-rano-z-brna-nove-s-alesem-zborilem-a-terezou-richtrovou/