Antenna Group koupila TV stanice Sony Pictures
Autor: Speaks.cz , e-mail: tomas@speaks.cz Přidané: 06.10.2021
Antenna Group přebírá portfolio společnosti Sony Pictures Television Network ve střední a východní Evropě čítající 22 placených televizních kanálů a dvě služby OTT na 12 územích. Mezinárodní mediální skupina Antenna, úspěšně investující a působící v Severní Americe, Evropě a Austrálii, se dohodla se společností Sony Pictures Television na převzetí kanálů AXN, Sony a Viasat 3 a Viasat 6 Pay TV a služeb On Demand v regionu střední a východní Evropy.


Tato multiteritoriální, multikanálová dohoda umožňuje společnosti Antenna Group posílit pozici leadera trhu v tomto regionu a zároveň je příležitostí dále rozšířit dosah v mediálním prostředí střední a východní Evropy a cílit na publikum zahrnující vice než 100 milionů diváků. Nově získané zábavní kanály a On Demand služby zajistí 90 procent penetrace trhu placené televize s více než 24 miliony předplatitelů ve 12 zemích: Polsku, Maďarsku, Česku, Rumunsku, Bulharsku, Slovensku, Chorvatsku, Srbsku, Slovinsku, Bosně a Hercegovině, Severní Makedonii a Černé Hoře.

22 kanálů, mezi které patří zavedené značky AXN a také značky Viasat 3 a Viasat 6, poskytuje působivou kombinaci originální produkce a mezinárodních programů velkých studií, včetně Sony Pictures Entertainment, CBS, Warner Bros, NBC Universal, Disney a eOne, které mají věrné a oddané fanouškovské základny se silnou spřízněností se značkou. Antenna Group se bude snažit vylepšit nabídku kanálů, poskytovat zpravodajský obsah a zábavu, včetně světového i lokálně produkovaného obsahu, a současně rozšiřovat diváckou základnu a maximalizovat distribuci. Antenna Group bude hledat další investiční příležitosti napříč produkčními společnostmi, televizními kanály a službami OTT v celém tomto regionu.

Celosvětově má v současné době Antenna Group publikum přesahující 150 milionů diváků. Ve střední a východní Evropě má společnost Antenna Group jedinečnou historii investování, díky které na trzích v Srbsku, Černé Hoře, Bulharsku, Rumunsku a dalších východoevropských zemích vytvořila výjimečnou hodnotu přesahující 1 miliardu EUR. Díky rozsáhlým zkušenostem s investováním do televize a jejího obsahu během posledních 30 let má skupina ideální předpoklady pro další rozvoj těchto sítí.

Theodore Kyriakou, předseda představenstva společnosti Antenna Group, uvedl: „Skupina Antenna Group pokračuje v globálních investicích do mediálních příležitostí a region střední a východní Evropy pro nás zůstává důležitým cílem. V tomto regionu jsme investovali více než 20 let s cílem poskytovat nejlepší zábavný a zpravodajský obsah na lokální úrovni. Tato akvizice je dalším krokem v tomto směru a zároveň odemyká další prostor pro růst na těchto trzích.“

Adam Theiler, generální ředitel placené televize Antenna Group B.V., řekl: „Jsem potěšen, že mohu ve společnosti Antenna Group přivítat tým Sony Networks z Varšavy, Budapešti a Bukurešti. Společně obnovíme naše úsilí bavit zástupy fanoušků, kteří důvěřují AXN a Viasat, a tím potvrdíme své místo jako preferovaného obsahového partnera operátorů placené televize a inzerentů, kteří sdílejí naši snahu o rozvoj placené televize na trzích ve střední a východní Evropě.“


O skupině Antenna:

Antenna Group je přední mezinárodní organizací v oblasti obsahu, médií a zábavy, která vlastní a provozuje rozmanité portfolio globálních mediálních aktiv v celé Evropě, Severní Americe a Austrálii na různých platformách: televize, OTT, rádio, digitální obsah, hudba, vydavatelství a vzdělávání. Antenna byla jedním z prvních investorů do Facebooku, Twitteru a Spotify. Antenna Group má širokou škálu mediálních investic, mezi které patří mimo jiné The Raine Group, VICE Media a kultovní filmová a televizní produkční společnost Imagine Entertainment. S celosvětovým publikem přesahujícím 150 milionů předplatitelů pokračuje Antenna Group v expanzi na nové trhy a nalézá příležitosti pro významný růst.


O společnosti Sony Pictures Television:

Sony Pictures Television (SPT) je jedním z předních poskytovatelů obsahu v televizním průmyslu, který produkuje, distribuuje a vysílá programy po celém světě, v každém žánru a pro každou platformu. Kromě vlastnictví jedné z největších sbírek oceňovaných celovečerních filmů, televizních pořadů a formátů je SPT domovem prosperujícího globálního obchodu s obsahem. Provozuje rozsáhlé portfolio plně vlastněných nebo joint ventures produkčních společností na území USA, Evropy, Latinské Ameriky a Asie a Tichomoří a je také provozovatelem lineárních a digitálních kanálů po celém světě. SPT patří společnosti Sony Pictures Entertainment Company, dceřiné společnosti tokijské společnosti Sony Group Corporation.


George Armstrong a Polly Ravenscroft, pr-squared.co.uk,
Tomáš Holý, speaks.cz, 6. 10. 2021


 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/29268/antenna-group-koupila-tv-stanice-sony-pictures/