Polsat kóduje své FTA stanice
Autor: Petr Miklík , e-mail: petr.miklik@seznam.cz Přidané: 26.08.2008

V prvním čtvrtletí t. r. vzbudila rozruch informace o možném kódování stanice Polsat 2 provozovatele Telewizja Polsat a. s. Operátor Polsat tenkrát tuto informaci dementoval a ujistil, že kanál Polsat 2 nebude kódovat. Nyní se situace změnila.


Podle aktuálních informací by od 26. 8. 2008 měly být tři dosavadní stanice FTA operátora Polsat kódovány. Jedná se hlavně o kanál Polsat 2, který by měl být atraktivnější díky zahraniční produkci. To dosud kvůli licenčním právům nebylo možné.

Od tohoto dne by měl být zakódován signál informační a zpravodajské stanice Polsat News, která zahájila vysílání v červnu. Od poloviny minulého měsíce má polskou licenci a nikoliv britského úřadu Ofcom. I slovo „Test” vedle loga bylo odstraněno.

Poslední stanici, která by měla být kódovaná je nová stanice s názvem Polsat Cafe. Měla vzniknout z dosavadní stanice Polsat Zdrowie i Uroda, která byla zaměřena na životní styl a zábavu. Kdy přesně se v tomto případě začne kódovat, není známo. O příjem těchto stanic přijdou diváci FTA i předplatitelé dvou polských platforem, Cyfra+ a n. Stanice budou od 26. 8. 2008 výhradně v nabídce placené televize Cyfrowy Polsat.


S využitím zdrojů: satkurier.pl, polsat2.com.pl, forum.transponder-news.de, 25. 8. 2008, volně upraveno a zkráceno


 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/2927/polsat-koduje-sve-fta-stanice/