Slovenská veřejnoprávní televize RTVS vybrala M7 pro satelitní distribuci všech svých kanálů
Autor: M7/Skylink/WS Czech , e-mail: skylink@skylink.cz Přidané: 08.12.2021
Lucemburská skupina M7 Group, vlastněná společností CANAL+ a jedním z předních evropských poskytovatelů placené televize, uzavřela dlouhodobou smlouvu se slovenskou veřejnoprávní televizí RTVS o satelitní distribuci ASTRA 23.5 všech svých čtyř kanálů: Jednotka, Dvojka, Trojka a zbrusu nový kanál RTVS Šport, dobře načasovaný na nadcházející start zimních olympijských her.


Všechny kanály RTVS budou vysílat v HD kvalitě, s vyhrazenými pozicemi EPG v sestavě Skylink, předního poskytovatele placené televize M7 pro Slovensko a Českou republiku. M7 Platform Services poskytuje end-to-end satelitní distribuční řešení, které také umožňuje RTVS dodávat kanály operátorům třetích stran na Slovensku. Aby byl umožněn hladký přechod kanálů od současného poskytovatele služeb, M7 zahájí satelitní přenosy již tento měsíc.

"Jsme velmi potěšeni a hrdí na to, že jsme byli vybráni společností RTVS pro satelitní distribuci všech jejích kanálů, včetně nového sportovního kanálu RTVS, který umožňuje slovenským divákům vychutnat si nadcházející zimní olympijské hry a další významné sportovní události ve vynikající KVALITĚ HD," říká Jaromír Glisnik, člen představenstva skupiny M7." Děkujeme RTVS za důvěru a důvěru v naše technické znalosti a těšíme se na plodné partnerství v nadcházejících letech."

Jaroslav Rezník, generální ředitel RTVS, k tomu říká: "Vybrali jsme si M7 jako našeho satelitního partnera, protože předložili nejlepší nabídku. Zároveň jsme si vědomi toho, že M7 poskytuje vynikající a vysoce kvalitní řešení satelitní distribuce v našem regionu. To je pro veřejnoprávní vysílací společnost, jako jsme my, zásadní. Partnerství s M7 navíc zajišťuje distribuci našich kanálů do všech domácností Skylink TV a zároveň nám umožňuje používat satelitní signály k poskytování kanálů operátorům třetích stran. Těšíme se na skvělou spolupráci v následujících letech."


Parametry distribuce:

Kanály RTVS budou vysílat přes ASTRA 3B na 23.5 East, Transpondér 3.213, 11 954 MHz Horizontal, DVB S-2/8PSK, FEC 2/3, SR 29.900. Pro slovenské zákazníky Skylink budou kanály rozděleny následovně:

Jednotka HD (SK EPG pozice 1)

Dvojka HD (SK EPG pozice 2)

Trojka HD (SK EPG pozice 18)

RTVS Sport HD (SK EPG pozice 98)


M7 Group S.A.,společnost skupiny CANAL+, je jedním z největších evropských provozovatelů satelitních a IP televizních platforem a sídlí v Lucembursku. M7 Group používá různé značky v různých zemích: Skylink a freeSAT v České republice a na Slovensku, Canal Digitaal v Nizozemsku, TV Vlaanderen a TeleSat v Belgii, HD Rakousko v Rakousku, UPC Direct v Maďarsku a Focus Sat v Rumunsku. Všechny značky nabízejí balíčky na míru pro klienty přizpůsobené místní kultuře a jazyku v těchto zemích. Dnes M7 Group poskytuje více než 3 milionům předplatitelů stovky satelitních a IP rozhlasových a televizních služeb v digitální a HD kvalitě. Od roku 2011 poskytuje skupina M7 také širokopásmové a telefonní služby svým zákazníkům v Nizozemsku a Belgii. M7 Platform Services poskytuje vysílatelům komplexní distribuční řešení pro příjem DTH, kabelové a IPTV. www.m7group.eu.


Marek Němec, Head of Client Services, WS Czech, 8. 12. 2021

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/29388/slovenska-verejnopravni-televize-rtvs-vybrala-m7-pro-satelitni-distribuci-vsech-svych-kanalu/