Všechny čtyři grandslamy uvidíme v roce 2022 na Eurosportu - Australian Open již od 17. ledna
Autor: Media:list/Eurosport , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 14.01.2022
Poprvé se současný australský grandslam hrál v roce 1905 pod názvem Australasian Championship. V letošním roce se bude hrát již 110. ročník. Stejně jako v minulých letech nabídne Eurosport svým divákům až více než 20 hodin živého tenisového vysílání denně. Eurosport bude vysílat Australian Open na obou svých kanálech Eurosport 1 a Eurosport 2 od 17. do 30. ledna.


Televizní vysílání Eurosport 1 a Eurosport 2 se soustředí na dění na dvou hlavních kurtech v Melbourne Parku – Rod Laver Arena a Margaret Court Arena. Internetový přehrávač Eurosport Player tradičně nabídne kompletní program AO ze všech kurtů, což znamená, že fanouškům tenisu, pokud chtějí, neunikne jediný zápas českých tenistů. Aktuální denní program Eurosport 1 a Eurosport 2 z AO najdou diváci pravidelně na internetových stránkách www.eurosport.cz a na facebookovém profilu české redakce Eurosport Česko & Slovensko www.facebook.com/EurosportCZ.

Zápasy z AO budou komentovat tenisoví komentátoři Radek Barkman, Matěj Karmazín, Ivan Petr, Tomáš Petr, Jan Procházka, Václav Procházka, Jiří Svatoš, Michal Šíma, Michal Škorpil a Richard Vokůrka. Většina z nich má za sebou alespoň dekádu zkušeností z komentování tenisových zápasů.


Základní data Australian Open 2022:

17. ledna – start turnaje (0:55 na Eurosport 1, 4:00 na Eurosport 2)
29. ledna – finále dvouhry žen (9:00 na Eurosport 1)
30. ledna – finále dvouhry mužů (9:00 na Eurosport 1)


V posledních letech bývá AO úspěšným turnajem pro české tenistky, od roku 2017 se vždy některá z nich probojovala do čtvrtfinále:

2017 – čtvrtfinále Karolína Plíšková
2018 – čtvrtfinále Karolína Plíšková
2019 – finále Petra Kvitová, semifinále Karolína Plíšková
2020 – čtvrtfinále Petra Kvitová
2021 – semifinále Karolína Muchová


Každý den se mohou diváci těšit nejen na dramatické sportovní zápolení, ale i komplexní analýzy z oceňovaného studia Cube, interaktivního mixed-reality studia využívajícího rozšířenou realitu. Hlavním tenisovým expertem Eurosportu je nadále sedminásobný grandslamový vítěz Mats Wilander, jedna z nejrespektovanějších osobností ve světě tenisu. Ve studiu ho druhý týden turnaje doplní další vynikající tenista minulosti Tim Henman. Přímo v Austrálii budou Barbara Schettová a Mischa Zverev, starší bratr slavnějšího Alexandera. Ve vysílání Eurosportu dostanou prostor i velké hvězdy jako John McEnroe a Boris Becker.

Eurosport bude i v roce 2022 domovem grandslamových turnajů a představí kromě Australian Open i Roland-Garros, Wimbledon a US Open. Eurosport navíc uzavřel víceletou dohodu s ATP Tour, díky níž představí i v letošním roce turnaje ATP Masters 1000, ATP 500, Nitto ATP Finals a vybrané zápasy turnajů ATP 250. Přenosy budou dostupné na všech platformách Eurosportu.


Karel Smetana, PR Account Executive, Media:list, 13. 1. 2022; obr: Novak Djoković s pohárem v roce 2020 (Getty)

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/29462/vsechny-ctyri-grandslamy-uvidime-v-roce-2022-na-eurosportu-australian-open-jiz-od-17-ledna/