Společnost Sky UK uzavřela víceletou smlouvu se skupinou SES
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 06.05.2022
Satelity mediální skupiny SES na orbitální pozici 28,2° východně budou pokračovat v poskytování obsahu ve standardním, vysokém a velmi vysokém rozlišení pro předplatitele společnosti Sky UK. Umožnilo to uzavření víceleté smlouvy mezi lucemburským satelitním provozovatelem SES a poskytovatelem placené televize Sky ve Velké Británii.


Dne 3. 5. 2022 lucemburský satelitní provozovatel informoval, že diváci v celé Velké Británii a Irské republice nadále budou moci užívat si svůj preferovaný prémiový obsah v Sky UK, protože britský poskytovatel placené televize prodloužil několik smluv na transponderovou kapacitu se společností SES. Toto prodloužení zajišťuje dodatečné smluvní portfolio ve výši cca 84 miliónů eur, založené na smlouvě o transponderové kapacitě podepsané mezi oběma společnostmi v roce 2021 ve výši 90 miliónů se smluvní dobou do konce roku 2028. Tímto prodloužením bude poskytovatel Sky UK nadále využívat kapacity v pásmu Ku na satelitech Astra společnosti SES na orbitální pozici 28,2° východně, aby svým předplatitelům poskytoval televizní kanály ve standardním (SD), vysokém (HD) a velmi vysokém (UHD) rozlišení.

Podle informací společnosti SES orbitální pozice 28,2° východně aktuálně oslovuje více než 18 miliónů domácností s televizorem ve Velké Británii a Irsku prostřednictvím DTH, kabelových sítí a platformy IPTV. Podle údajů skupiny SES na konci února 2021 to bylo 12 miliónů domácností s televizorem ve Velké Británii a Irsku, které byly z orbitální pozice 28,2° východně dosaženy výhradně pomocí přímého satelitního příjmu (DTH).

Satelitní vysílání bylo základem televizní podnikatelské činnosti Sky UK a bude hrát důležitou úlohu i v budoucnosti, řekl Patrick Behar, obchodní ředitel společnosti Sky. „Když jsme téměř čtyři desetiletí obchodním partnerem Sky UK, toto nové víceleté prodloužení s několika transpondery zdůrazňuje význam satelitů pro poskytování prvotřídního diváckého zážitku uprostřed rozvíjejícího se televizního prostředí“, řekl Steve Collar, výkonný ředitel společnosti SES.


S využitím zdroje: Infosat.de, 3. 5. 2022, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/29703/spolecnost-sky-uk-uzavrela-viceletou-smlouvu-se-skupinou-ses/