Novinky v spravodajstve RTVS: Do vysielania pribudne archívna relácia Denník ČST a divákov čakajú aj zmeny na Jednotke a vo vysielani :24
Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 14.05.2022
Od soboty 14. mája čakajú divákov RTVS veľké zmeny v rámci hlavného večerného spravodajského bloku. Okrem avizovaných moderátorských dvojíc bude do vysielania :24 zaradená aj archívna relácia Denník Česko – slovenskej televízie, ktorá divákom ponúkne pohľad na spravodajstvo spred 30-tich rokov. RTVS bude reláciu vysielať denne o 18.30 na televíznom okruhu :24. Hlavná večerná spravodajská relácia Správy o 19:00 bude počas pracovných dní predĺžená a zmeny sa dotknú aj relácií Správy a komentáre a Počasie.


Večerný spravodajský blok RTVS prechádza od soboty 14. mája viacerými zmenami. Tými najvýraznejšími je nasadenie moderátorských dvojíc, ktoré budú divákov sprevádzať tými najdôležitejšími informáciami z domova i zo sveta a zaradenie archívnej relácie Denník Česko – slovenskej televízie v rámci vysielania :24. Denník ČST z roku 1992 bude RTVS vysielať od 14. mája každý deň pred hlavnou spravodajskou reláciou o 18.30 h na televíznom okruhu :24.

„Ide o súčasť dlhodobého seriálu, v ktorom divákom umožníme na dennej báze kontinuálne sledovať 30 rokov staré spravodajstvo a 1. januára 2023 si pripomenieme 30-te výročie vzniku Slovenskej republiky. Rok 1992 bol pre Čechov a Slovákov kľúčový, rozhodovalo sa o osude Česko-Slovenska, čo oba národy intenzívne prežívali. Prinášame divákom nezostrihané autentické spravodajstvo z doby, keď o nás rozhodovali Vladimír Mečiar a Václav Klaus. Aj mladší diváci si tak budú môcť pozrieť, ako sme žili, čo sa nosilo, o čom a ako informovalo večerné spravodajstvo,“ hovorí Alfonz Šuran, intendant spravodajstva RTVS.

RTVS ponúkne archívne spravodajstvo vo vysielaní aj v ďalších časoch a reláciu bude možné sledovať na webovej stránke rtvs.sk. RTVS zároveň pripravuje aj pokračovanie série a pracuje na digitalizácii archívov aj po roku 1992.

RTVS zároveň predĺži počas pracovných dní hlavnú spravodajskú reláciu Správy o 19:00 na 55 minút a reláciu Správy a komentáre uvidia diváci od 14. mája na televíznom okruhu :24 po skončení relácie Správy o 19:00. Zmena sa dotkne aj informácii o počasí. Od 14. mája uvidia diváci krátke grafické informácie o počasí hneď po hlavnej spravodajskej relácii a komplexné informácie v relácii Počasie po športovom spravodajstve Góly-body-sekundy.


Bratislava, 13. máj 2022, Rozhlas a televízia Slovenska

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/29720/novinky-v-spravodajstve-rtvs-do-vysielania-pribudne-archivna-relacia-dennik-cst-a-divakov-cakaju-aj-zmeny-na-jednotke-a-vo-vysielani-24/