Rok 2021 byl pro FTV Prima úspěšný
Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 28.07.2022
FTV Prima si v loňském roce vedla úspěšně. I přes turbulentní události v souvislosti s pandemií covidu a událostmi na trhu reklamy dosáhla společnost zisku před zdaněním 803 mil. Kč. Podíl její sledovanosti v celodni meziročně narostl na 25,18 % v CS 15+, a to nejen díky novým televizním stanicím Prima STAR a Prima SHOW, ale i díky rostoucímu share zpravodajské platformy CNN Prima NEWS.


Doslova diváckým fenoménem se stal seriál Slunečná, který patřil mezi nejsledovanější dlouhoběžné pořady.

Tržby FTV Prima v loňském roce činily 3,76 mld. Kč. Za jejich meziročním růstem stojí zvýšené prodeje reklamního prostoru díky vyššímu podílu sledovanosti skupiny Prima. Ten mimo jiné rostl i díky popularitě zavedených pořadů, jako byly Slunečná, Máme rádi Česko či 7 pádů Honzy Dědka. Bodovaly také novinky, například Hvězdy nad hlavou nebo Dvojka na zabití. Na druhou stranu se i nadále skupině Prima zásadně zvyšovaly náklady na produkci oblíbených pořadů a rozvoj nových formátů.

Stejně jako v minulosti pokračovala FTV Prima ve zkvalitňování nabídky videoreklamy, po které byla loni zvýšená poptávka. A díky rozvoji obsahu iPrima.cz a zpravodajské multiplatformy CNNPrima.cz se skupině podařilo zvyšovat počet reálných uživatelů. Web iPrima.cz měl v loňském roce průměrně 38 mil. video views měsíčně a byl jedničkou na trhu. Webu CNNPrima.cz meziročně počet reálných uživatelů narostl o 118 % a zařadil se mezi TOP 5 zpravodajských portálů.


Gabriela Semová, vedoucí korporátní a interní komunikace, FTV Prima, 27. 7. 2022

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/29842/rok-2021-byl-pro-ftv-prima-uspesny/