RTVS si pripomenie osobnosť kardinála Jozefa Tomka v televíznom aj rozhlasovom vysielaní
Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 08.08.2022


RTVS so zármutkom prijala správu o úmrtí kardinála Jozefa Tomka. Jeho výraznú osobnosť si pripomenie v spravodajstve, ale tiež v televíznom a rozhlasovom vysielaní.


„RTVS na spravodajskom okruhu :24 zareagovala na úmrtie kardinála Jozefa Tomka viacerými zmenami vo vysielaní. Už v rannom spravodajskom bloku sme túto informáciu verejnosti priniesli medzi prvými. V Rozhovoroch v štúdiu o 10.00 h sme odvysielali rozhovor s rímskokatolíckym kňazom Mariánom Gavendom, ktorý si zaspomínal nielen na osobné stretnutia s kardinálom Jozefom Tomkom, ale pripomenul tiež, akou významnou osobnosťou bol a čo priniesol svetovej cirkvi. Po 11.00 h priniesol televízny okruh :24 vyjadrenie Konferencie biskupov Slovenska. Mons. Stanislav Zvolenský v mene KBS predstavil oficiálne stanovisko KBS k úmrtiu jedného z najvýznamnejších Slovákov,” uviedol intendant televízneho spravodajského okruhu :24 Alfonz Šuran.

V ďalšom vysielaní spravodajstva o 12.00 h, 14.00 h, 16.00 h a 19.00 h prinesie RTVS ďalšie spomienky, reportáže a svedectvá o tejto významnej slovenskej osobnosti. V relácii Správy a komentáre o 20.20 h sa k úmrtiu kardinála Jozefa Tomka vyjadria jeho blízki priatelia a spolupracovníci.

RTVS si osobnosť kardinála Tomka v pondelok 8. augusta pripomenie aj v televíznom vysielaní. Jednotka zaradí do vysielania Rozhovor s J. Em. kardinálom Jozefom Tomkom pri príležitosti návštevy svätého otca Františka na Slovensku o 16.25 h. Dvojka ponúkne divákom o 20.10 h portrét z dokumentárnej série GEN.sk a Trojka odvysiela o 18.50 h miniportrét z cyklu /Ne/celebrity pod názvom Jozef kardinál Tomko.

V rozhlasovom vysielaní si RTVS kardinála Jozefa Tomka pripomenie v pondelok 8. augusta v popoludňajšom vysielaní Rádia Slovensko a Rádia Regina. Počas víkendu odvysiela Rádio Slovensko reprízu rozhovoru Štefana Chrappu s kardinálom Tomkom z roku 2019 (nedeľa 14. augusta o 8.00 h) a Rádio Regina ponúkne cez víkend poslucháčom v rámci mimoriadneho vysielania reláciu Viera v živote, ako spomienku na kardinála Tomka.


Bratislava, 8. august 2022, Rozhlas a televízia Slovenska

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/29856/rtvs-si-pripomenie-osobnost-kardinala-jozefa-tomka-v-televiznom-aj-rozhlasovom-vysielani/