Táňa Pauhofová je Výnimočná Nikol. TV Markíza prináša nový komediálny krimiseriál
Autor: TV Markíza , e-mail: info@markiza.sk Přidané: 09.08.2022
Ako sa z obyčajnej upratovačky stane naozaj netradičná posila slovenskej polície? Odpoveď prinesie už na jeseň 2022 ďalšia atraktívna seriálová novinka. Televízia Markíza na jeseň 2022 zaradí do vysielania aj seriálovú novinku s názvom Výnimočná Nikol, ktorá predstaví problematiku vyšetrovania v úplne novej a nevšednej podobe. Originálnym spôsobom totiž v sebe spája kriminálny a komediálny žáner.


V hlavnej úlohe nového 8-dielneho seriálu sa divákom predstaví Táňa Pauhofová, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie a najobsadzovanejšie slovenské filmové a divadelné herečky. Diváci TV Markíza si jej herecké umenie mohli vychutnávať napríklad aj v úspešnom seriáli Milenky.

„Dostala som možnosť obrovskej hereckej výzvy, zároveň ma lákal formát - osem častí, poctivé remeslo na všetkých frontoch a u nás nie opozeraný žáner. A čerešničkou na torte bolo angažovanie režisérky Marty Ferencovej, ktorá má moju plnú dôveru,“ pochvaľuje si Táňa Pauhofová.

V seriáli HIP stvárňuje Nikol Tichú, slobodnú matku troch detí, ktorá sa riadi heslom „čo na srdci, to na jazyku“, čo ju zaťahuje do veľkého množstva konfliktných, ale aj komických situácií. Ako sa z obyčajnej upratovačky stane netradičnou posilou slovenskej polície?

„Dúfam, že si diváci Nikol zamilujú rovnako, ako ja. Aj keď je divá, niekedy až neznesiteľná, drzá, tvrdá, svojská, absolútne vybočujúca z priemeru a normálu, každému lezie na nervy. Život ju oplieskal, obdaril brutálnym IQ a sama to má so sebou pomerne ťažké. Ale zariadila sa, bojuje, je odvážna, vnútri citlivá a empatická, vyzerá ako kolotočiar - ale je vlastne úplne perfektná,“ zhodnotila Táňa Pauhofová.

Pauhofovej hereckým partnerom bude Kamil Mikulčík, predstaviteľ vyšetrovateľa Adama Kadleca. Diváci sa však môžu tešiť aj na Michaelu Majerníkovú, Pavla Šimuna, či Dominiku Morávkovú. Zvučné herecké mená sa objavia aj vo vedľajších úlohách.

„Som rada, že vďaka tejto seriálovej novinke Markíza rozširuje svoju žánrovú ponuku o komediálny kriminálny seriál, ktorý v domovskom Francúzsku zožal obrovský úspech. Verím, že vďaka bravúrne zvládnutej adaptácii a vysokej produkčnej kvalite sa divákom jeho slovenská verzia bude páčiť. Markíza tak opäť potvrdzuje, že ako televízny líder určuje trendy a prináša špičkové prémiové seriály, ktoré sú najsledovanejšie na trhu práve vďaka silným príbehom a kvalitnému prevedeniu. Výnimočná Nikol sa zaraďuje presne medzi takéto projekty,“ doplnila Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

Výnimočná Nikol je slovenskou adaptáciou mimoriadne úspešného francúzskeho seriálu HPI – Haut Potentiel Intellectuel. Pod palcom ju má skúsený tím produkčnej spoločnosti NUNEZ NFE, ktorý má na konte filmové hity Všetko alebo nič, Príliš osobná známosť, či V lete ti poviem, ako sa mám. Kreatívnou producentkou a scenáristkou je aj v tomto prípade známa autorka knižných bestsellerov Evita Twardzik.


VÝNIMOČNÁ NIKOL

• ŽÁNER: komediálny kriminálny seriál
• KREATÍVNA PRODUCENTKA: Evita Twardzik
• PRODUCENTKA TV MARKÍZA: Alexandra Dubovská
• PRODUCENTI NUNEZ NFE: Olga Núñezová, Peter Núñez
• VÝKONNÁ PRODUCENTKA: Marianna Heinz
• SCENÁR: Evita Twardzik
• RÉŽIA: Marta Ferencová
• HRAJÚ: Táňa Pauhofová, Kamil Mikulčík, Michaela Majerníková, Pavol Šimun, Dominika Morávková a ďalší


Lukáš Kočišek, PR manažér, PR oddelenie skupiny Markíza, 5. 8. 2022

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/29858/tana-pauhofova-je-vynimocna-nikol-tv-markiza-prinasa-novy-komedialny-krimiserial/