FIA GT z Zolderu a NASCAR z Martinsville živě ve vysílání SPORT 5
Autor: PR Press SPORT 5 , e-mail: info@sport5.cz Přidané: 03.10.2008
Přímé přenosy závodů FIA GT z belgického Zolderu a NASCAR Sprint Cup Series z virginského Martinsville nabídne SPORT 5 v týdnu od 13. do 19. října. Ale program prvního českého kanálu zaměřeného výhradně na motorismus je nabitý mnoha dalšími atraktivními závody a zajímavými magazíny.


Závodem v belgickém Zolderu šampionát FIA GT zamíří do finále, které se odehraje o měsíc později v San Luis v Argentině. Okruh Zolder poprvé otevřel brány motoristickým závodům v roce 1963 a v 70. a 80. letech 20. století celkem desetkrát hostil Velkou cenu Belgie formule 1. Bohužel v roce 1982 tu při kvalifikaci Belgické GP tragicky zahynul Gilles Villeneuve a úmrtí kanadského jezdce předznamenalo začátek konce vlámského okruhu jako tratě formule 1, i když nehoda nebyla zapříčiněna problémy trati. Podnik FIA GT bude Zolder letos 19. října hostit popáté v historii. Přímý přenos kvalifikace a závodu sledujte na SPORT 5 o víkendu 18. až 19. října od 17:10 hodin, resp. od 13:10 hodin.

V 42. kalendářním týdnu do finále pomalu půjde i šestatřicetidílný seriál NASCAR. V neděli 19. října se bude konat jeho dvaatřicátý závod na okruhu Martinsville Speedway ve Virginii. 847 metrů dlouhá trať je nejkratší tratí NASCAR Sprint Cup Series a ovál patří i k nejstarším v sérii: začal se stavět již v roce 1947. Přímý přenos z Martinsville SPORT 5 vysílá 19. října od 19:40 hodin.

Kromě záznamů a sestřihů toho nejlepšího z řady dalších motoristických závodů SPORT 5 i v týdnu od 13. do 19. října nabídne několik zajímavých magazínů. Původní magazín O čem se mluví na aktuální téma týkající se automobilismu vysílá SPORT 5 pravidelně ve čtvrtek (16. října) od 18:10 hodin. Rovněž ve čtvrtek 16. října, ale od 19:40 hodin, je v programu SPORT 5 zařazen magazín AutoMag.

Magazín Motorvision se tentokrát zaměří na představení pěti různorodých modelů vozů. BMW M1 bylo na přelomu 70. a 80. let autem snů mnoha motoristických nadšenců. O mnoho let později bavorská automobilka vzdala hold legendárnímu „sporťáku“ představením BMW M1 Hommage. U sportovně laděných vozů zůstaneme i v další reportáži věnující se Jaguaru XF, elegánu se sportovním srdcem. Land Rover slaví šedesáté narozeniny: ohlédneme se proto do historie značky vyrábějící jedny z nejlepších čtyřkolek na světě. A v závěru si posvítíme na nejmladší přírůstek v rodině Hyundai, Hyundai i30 family, který by měl konkurovat zavedenějším modelům, jakými jsou třeba VW Golf Variant nebo Opel Astra Caravan. Motorvision sledujte na SPORT 5 v úterý 14. října v 18:10 hodin.

Magazín MotorTip uvede SPORT 5 v pátek 17. října od 18:10 hodin. Těšit se mimo jiné můžete na rozhovor s Davidem Vršeckým z českého týmu Buggyra, který získal titul mistra Evropy v závodech trucků, nebo na sestřih z Rally Příbram, závěrečného podniku MMČR v rally. Milovníci minibiků určitě ocení zařazení sestřihů z noční supermoto show v Brně a dvouhodinovky na speciální dráze rovněž na brněnském Masarykově okruhu.


Kódovaný program SPORT 5 je distribuován na novém transponderu satelitu ASTRA 1E, na orbitální pozici 23,5 st. vých., frq. 11,876 H, SR 27500, FEC 3/4 a přístup k němu je možný přes karty Trade and Technology v České republice a Sky Link na Slovensku. SPORT 5 je také přístupný abonentům UPC na kabelových sítích v ČR, v sítích Moravianet operátora SELF servis Brno, dále v sítích operátorů MATTES AD ve Frýdku-Místku, HDD Praha, Kabel servis Praha, J.Ouda v Klášterci nad Ohří, PODA Ostrava, STARNET České Budějovice a Planet A Praha.


Zuzana Havelková, BPA sport marketing a.s.

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/2987/fia-gt-z-zolderu-a-nascar-z-martinsville-zive-ve-vysilani-sport-5/