Čtyři nominace na Prix Europa - o „evropské Oscary“ se uchází minisérie Podezření i vzdělávací projekty ČT
Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 07.09.2022
Kriminální drama, tematika sexuálního obtěžování i dva projekty dětského webu ČT :D. O ceny prestižního festivalu Prix Europa se budou letos ucházet hned čtyři nominanti České televize. V konkurenci 606 přihlášených pořadů se do užšího výběru probojovala minisérie Podezření, seriál Pět let a vzdělávací projekty Ukrajina – Co se děje a jak se s tím vyrovnat a Mendel: navzdory vytrvat.


O ocenění z evropského festivalu televizní, rozhlasové a on-line produkce Prix Europa 2022 se bude Česká televize ucházet se svými čtyřmi projety hned ve dvou kategoriích. O vítězství v sekci hraných televizních pořadů se utká třídílné kriminální drama Podezření, které si při svém uvedení v březnu nenechalo ujít v průměru více než 1,2 milionu diváků, a seriál Pět let, určený pro online platformu iVysílání.

Nominaci získaly také dvě vzdělávací série dětského programu ČT :D. V kategorii digitálních projektů se v mezinárodní konkurenci dvacítky soupeřů utkají naučné sbírky Ukrajina – Co se děje a jak se s tím vyrovnat a Mendel: navzdory vytrvat.

O vítězi festivalu Prix Europa bude rozhodovat mezinárodní porota v německé Postupimi od 23. do 29. října. Do celkem devíti kategorií se letos přihlásilo 606 projektů, do užšího výběru se probojovalo 187 z nich. Festival oceňuje nejlepší mediální produkci Evropy již od roku 1987.


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize, 6. 9. 2022

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/29896/ctyri-nominace-na-prix-europa-o-evropske-oscary-se-uchazi-miniserie-podezreni-i-vzdelavaci-projekty-ct/