Václav Neckář slaví šedesát let na scéně. Odkaz hudební legendy mapuje velký dokumentární portrét ČT
Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 21.09.2022

Velký dokumentární portrét hudební legendy Václava Neckáře, který letos slaví šedesát let působení na popové scéně, uvede v premiéře program ČT1 v sobotu 24. září od 21:20 hodin. Snímek režiséra Daniela Hnáta Dobrou zprávu já přináším vám přinese největší hity a ukázky z filmů i výpovědi přátel.


Václav Neckář měl oba rodiče divadelníky. Svou kariéru proto odstartoval jako herec na scéně Státního divadla Zdeňka Nejedlého v Ústí nad Labem. Později působil v Mosteckém divadle pracujících a v plzeňském divadélku Alfa. Ve stejném období začal nahrávat pro Československý rozhlas. Z této doby pocházejí písně jako Lékořice, Hříbě nebo Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě. Popularitu mu přineslo angažmá v divadle Rokoko. Do paměti diváku se ale vepsal především díky roli nezkušeného železničářského eléva v oscarovém filmu režiséra Jiří Menzela Ostře sledované vlaky.

Na konci šedesátých let minulého století společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou založili pěvecké trio Golden Kids. Když ale totalitní režim definitivně zakázal Martě Kubišové vystupovat, skupina se rozpadla. Od 70. let Václav Neckář natáčí a koncertuje se skupinou Bacily, kterou řídí jeho bratr.

V roce 2002 ho postihla mozková příhoda, po níž se musel znovu učit mluvit a zpívat. Roku 2011 se vrátil na žebříčky hitparád s vánočním hitem Půlnoční z oceňovaného filmu Alois Nebel.

Dokumentární portrét Dobrou zprávu já přináším vám obsahuje archivní ukázky koncertů a filmových rolí Václava Neckáře. Známé i neznámé historky si diváci budou moci poslechnout díky výpovědím jeho přátel a bratra Jana.


Dobrou zprávu já přináším vám

režie a kamera: Daniel Hnát
scénář: Sovišová Ivana
dramaturg: Michaela Koliandrová
střih: Katarína Gayerová
zvuk: Petr Provazník
kreativní producent: Petr Mühl
výkonný producent: Klára Dražanová
vedoucí produkce: Renata Vlčková


Karolína Blinková, tisková mluvčí, Česká televize, 21. 9. 2022

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/29916/vaclav-neckar-slavi-sedesat-let-na-scene-odkaz-hudebni-legendy-mapuje-velky-dokumentarni-portret-ct/