Druhá séria šou Pečie celé Slovensko odštartuje na obrazovkách RTVS už v nedeľu
Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 30.09.2022
Šou, ktorá pobláznila státisíce divákov na Slovensku, sa už túto nedeľu 2. októbra o 20.30 h vracia na Jednotku s druhou sériou. Počas jedenástich týždňov predstaví svoje cukrárske a pekárske umenie opäť 12 amatérskych pekárok a pekárov, ktorých čaká v súťaži množstvo originálnych výziev.


Už o pár dní vypukne na Slovensku pekársky a cukrársky ošiaľ. Každú nedeľu o 20.30 h čaká divákov Jednotky druhá séria šou Pečie celé Slovensko a okrem moderátorov Juraja Baču a Milana Zimnýkovala, šarmantných a talentovaných porotkýň Jozefíny Zaukolcovej a Petry Tóthovej sa diváci môžu tešiť na tucet vynikajúcich amatérskych pekárok a pekárov z celého Slovenska, ktorí zabojujú o titul Majster pekár.


Nové súťažné výzvy

12 súťažiacich čaká počas 11 týždňov až 33 pekárskych a cukrárskych výziev. V každej epizóde budú aj tento rok pripravovať 3 recepty v rámci osobnej, technickej a kreatívnej výzvy. V osobnej výzve budú súťažiaci piecť svoj rodinný recept na základe zadania. Pôjde o rovnaký pekársky výrobok, ale každý zo súťažiacich ho pripraví podľa seba. Nasledovať bude technická výzva, v ktorej sa súťažiaci budú musieť popasovať s receptom od porotkýň. V rámci tejto výzvy sa odkryjú cukrárske zručnosti súťažiacich a diváci budú možno prekvapení, aký náročný proces sa skrýva aj za relatívne jednoduchými dezertami. Poslednou výzvou pre súťažiacich bude kreatívna výzva. V tejto výzve sa fantázii medze nekladú́ a súťažiaci budú pripravovať mimoriadne náročné a kreatívne dezerty. Všetky súťažné výzvy bude hodnotiť odborná porota. Na základe hodnotenia opustí každý týždeň súťaž jeden z finalistov a do masterfinále sa dostane len najlepšia trojica.


Ohurujúce štatistiky

Súťažiaci minuli počas natáčania druhej série obľúbenej šou viac ako 2 tony surovín. Piekli neuveriteľných 90 hodín a použili vyše 456 rôznych druhov potravín:

44 druhov rôznych korenín;
40 druhov čerstvého a sušeného ovocia, spolu až 180kg;
2 000 ks vajec;
300 kg múky;
200 kg cukru;
150 l mlieka;
100 kg čokolády;
85 l smotany;
80 l oleja;
60 kg masla;
a množstvo ďalších surovín.


Druhá séria jedinečnej šou Pečie celé Slovensko odštartuje na Jednotke už túto nedeľu 2. októbra o 20.30 h.

Všetky informácie o pripravovanej šou nájdu diváci aj na webe www.pecieceleslovensko.sk a na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.


Bratislava, 29. september 2022, Rozhlas a televízia Slovenska

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/29929/druha-seria-sou-pecie-cele-slovensko-odstartuje-na-obrazovkach-rtvs-uz-v-nedelu/