MS v dráhové cyklistice a UCI Track Champions League
Autor: Media:list/Eurosport , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 13.10.2022

Eurosport dále rozšiřuje svou nabídku špičkové dráhové cyklistiky. Od 12. do 16. října uvidí diváci Eurosportu mistrovství světa a poté od 12. listopadu loni založenou Track Champions League.


Program MS na Eurosportu 1:

12. října - 17:50 až 22:00
13. října - 18:20 až 22:00
14. října - 18:20 až 22:15
15. října - 17:20 až 21:00
16. října - 13:00 až 17:00

Komentují Štěpán Straka a Josef Kratina


Světový šampionát se stejně jako loni koná ve Francii, z Roubaix se ale stěhuje do Montigny-le-Bretonneux na Vélodrome National de Saint-Quentin-en-Yvelines. Pro francouzskou cyklistiku významné místo, sídlí zde Francouzská cyklistická federace a tréninkové centrum využívá francouzská reprezentace. Velodrom bude dějištěm dráhových soutěží během letních olympijských her v roce 2024.

Komentátor Josef Kratina: „Česká republika bude mít ve Francii jedenáct reprezentantů, šest sprinterů a pět vytrvalců. Největší naděje vkládám do Tomáše Bábka. Tradičně se kromě našich reprezentantů těším na stíhací závody, k vrcholům budou patřit sprinty jednotlivců a madison.“


Nominace ČR:

Sprinterské disciplíny: Martin Čechman, Dominik Topinka, Tomáš Bábek, Matěj Bohuslávek, Robin Wagner, Veronika Jaborníková.

Vytrvalostní disciplíny: Kateřina Kohoutková, Petra Ševčíková, Jan Voneš, Daniel Babor, Denis Rugovac.UCI Track Champions League

Přesně měsíc po MS odstartuje druhá sezona UCI Track Champions League. Loňská inaugurační byla nepochybně úspěšná a splnila své poslání pozvednout dráhovou cyklistiku na novou úroveň. Jen v síti Warner Bros. Discovery (zahrnující discovery+, Eurosport a GCN+) dosáhl seriál sledovanosti 149 milionů diváků a 26 vysílacích partnerů zajistilo vysílání po celém světě.

Formát soutěže byl speciálně navržen tak, aby přinášel rychlé a strhující závody, přičemž k bezkonkurenčnímu diváckému zážitku přispívá i množství živých dat o jezdcích v oficiální aplikaci UCI Track.

UCI Track Champions League se v roce 2022 vrací ve větším a lepším rozsahu. Pětidílný seriál začíná v sobotu 12. listopadu na Mallorce, poté navštíví o týden později Berlín a v sobotu 26. listopadu Paříž. Vyvrcholí v pátek a v sobotu 2. a 3. prosince dvojím závodem v londýnském Lee Valley VeloParku.


Karel Smetana, PR Specialist, Media:list, 13. 10. 2022

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/29950/ms-v-drahove-cyklistice-a-uci-track-champions-league/