Televize na celém světě oslavují sílu pozornosti
Autor: AKTV , e-mail: info@aktv.cz Přidané: 21.11.2022
Televizní společnosti po celém světě oslavují 21. listopadu Světový den televize a připomínají nám, jakou má televize moc upoutat naši pozornost. V rámci každoroční iniciativy OSN se bude po celém světě vysílat a sdílet třicetisekundový spot, jehož českou verzi odvysílají i členové Asociace komerčních televizí (AKTV). K dispozici je i ke zhlédnutí online.


Dnešní televize upoutává, okouzluje a přitahuje pozornost diváků 26. Světový den televize oslavuje skutečnost, která platí po celém světě: Televize nás dokáže přitáhnout víc než kterékoli jiné médium. Televize je neustále k dispozici – doma, na cestě, na všech obrazovkách (velkých i malých), živě nebo na streamu. Nabízí jak společné, tak osobní zážitky.

Televize od samého počátku sleduje vývoj společnosti a přitahuje pozornost diváků k mediálně zajímavým událostem a společenským otázkám. Drží diváky u obrazovek, protože přináší informace, kterým diváci věří, kvalitní seriály, které je fascinují, filmy, které je upoutají, obsah, který udrží jejich pozornost, a ještě mnohem víc.

Pozornost je také čím dál důležitější pro značky, které chápou dopad této nové metriky: čím je pozornost věnovaná reklamě větší, tím lepší jsou obchodní výsledky. Televize dosahuje jedné z nejvyšších a nejstabilnějších úrovní pozornosti jak v obsahu, tak v reklamě. Efektivitě tohoto média se nic nevyrovná.

„Televize hraje zásadní roli při upozorňování na důležité otázky a formování názoru veřejnosti. Pomáhá lidem udržet si přehled o tématech, na nichž záleží – od míru a bezpečnosti po změnu klimatu, od pandemie k nerovnosti. Zároveň je symbolem globální komunikace, která nám může pomoci společně najít řešení světových problémů,” prohlásila Sherri Aldis, ředitelka UNRIC.

„Televizní průmysl neustále pracuje na sofistikovanějším poznání pozornosti věnované reklamě.
Poskytovatelé obsahu a značky soutěží o pozornost spotřebitelů a tato nová metrika nám pomůže názorně předvést, že televize přináší krátkodobé i dlouhodobé výsledky, které vyžadují tvůrci programu i zadavatelé reklamy. U příležitosti Světového dne televize si posvítíme na vznikající ekonomiku pozornosti a oslavíme roli, kterou v ní hraje televize ve všech svých podobách,”
říká Katty Roberfroid, generální ředitelka egta.

Více informací najdete na stránkách: http://www.worldtelevisionday.com a https://www.aktv.cz/svetovy-den-tv


Marie Fianová, Tajemník, Asociace komerčních televizí, 21. 11. 2022

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30013/televize-na-celem-svete-oslavuji-silu-pozornosti/