ATV 2 už jen ve vysokém rozlišení z družice Astra 1KR
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 23.11.2022
Dne 22. 11. 2022 společnost ProSiebenSat.1PULS4 informovala, že rakouská privátní stanice ATV2 změnila vysílání svého programu ze standardního (SD) na vysoké rozlišení (HD) na satelitu Astra 1KR na orbitální pozici 19,2° východně. Pro další příjem kanálu je třeba (nové) manuální naladění satelitního receiveru s podporou HD.


Podle aktuálního šetření ASTRA TV Monitor 2021 již přijímá většina rakouských domácností se satelitním televizním přístrojem (86%/ 1,71 miliónů domácností se satelitní televizí) své programy ve vysokém rozlišení. Jen asi 420 tisíc domácností s televizorem v Rakousku stále ještě přijímá svůj televizní program výhradně ve standardním rozlišení.

Stejně jako ATV HD a programy ORF HD lze i ATV2 HD přijímat nadále ze satelitu v tzv. základním kódování (Cryptoworks, Irdeto, Viaccess a Videoguard) pro občany Rakouska bez dodatečných servisních poplatků. Oba programy ATV ve vysokém rozlišení vysílají na stejném satelitním transponderu a pro příjem je třeba receiver s podporou HD. Přechod na ATV2 na HD ovlivní i šíření v kabelových sítích a společných anténních zařízeních (STA).

Rakouský privátní televizní program ATV2 nabízí větší prostor pro zábavu a etabloval se jako filmový a seriálový kanál. Již mnoho let prezentuje Filmfestspiele (Filmový festival) to nejlepší pro filmové fanoušky, kde se nezávislý film setkává s hollywoodskou produkcí a nabízí prvotřídní filmové umění. Napínavá luxusní produkce, kultovní kino, síla seriálu, ale i oblíbená úspěšná produkce ATV, rozhovory ze společnosti a rakouské zpravodajství – nyní ve vysokém rozlišení pro celé Rakousko.


Parametry příjmu ATV2 HD: družice Astra 1KR, transponder: č. 3, provider: ORF Digital, kmitočet: 11,244 GHz, horizontální polarizace, Symbol Rate: 22000 kSymb/s, FEC: 5/6, norma: DVB-S/QPSK; MPEG-4/HD.

Internet (informace o příjmu programů ATV): www.atv.at/service/kontakt-hilfe/empfangs-infos


S využitím zdrojů: Infosat.de a Satnews.de, 22. 11. 2022, volně upraveno a doplněno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/30016/atv-2-uz-jen-ve-vysokem-rozliseni-z-druzice-astra-1kr/